Prezentuję elegancki i personalizowany prezent ślubny (i nie tylko)

31 sierpnia 2011
Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz

W zeszłym roku, dokładnie w piątą rocznicę naszego ślubu, Pan M. i ja wybieraliśmy się na ślub naszych francuskich przyjaciół. Bardzo się cieszyliśmy na to wydarzenie, bo było ono także pretekstem do krótkich wakacji we Francji, ale pewnym niepokojem napełniała nas kwestia wyboru odpowiedniego prezentu na tę uroczystość. O ile czułam się już jak ekspertka do spraw wymyślania prezentów na polskie śluby, to pierwszy raz w życiu jechałam na francuski ślub i bardzo nie chciałam popełnić jakiejś gafy. Ponadto fakt, że wybrany prezent musiał z nami przemierzyć pół Europy także trochę ograniczał zakres możliwości – żadne kieliszki (nawet tak ładne) czy nietypowe elementy wyposażenia kuchni (w rodzaju pieca do pizzy) nie wchodziły w związku z tych w rachubę.

Po rozważeniu kilku opcji, koniec końców zdecydowałam się na kupno w prezencie pościeli, ale dość niezwykłej – po pierwsze była to pościel lniana, a po drugie zostały na niej wyhaftowane inicjały państwa młodych. Biorąc pod uwagę, że zarówno len jako materiał jak i jakiekolwiek rękodzieło jest we Francji obłędnie drogie, prezent był dosyć ekskluzywny i oczywiście bardzo spodobał się młodym małżonkom.


Teraz pewnie zastanawiacie się gdzie znalazłam lnianą pościel i czy sama nocami haftowałam te inicjały. Odpowiedź jest prosta – wszystko oczywiście można znaleźć w internecie. Spośród kilku stron oferujących tego rodzaju rzeczy, ja wybrałam http://www.marletto.pl/, bo mogłam umówić się na osobisty odbiór pościeli w Warszawie, a zależało mi na tym z uwagi na zbliżający się termin wyjazdu. Do dziś żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia tej pościeli przed ofiarowaniem jej w prezencie, ale na szczęście na stronie można zobaczyć przykłady pościeli i haftu, które prezentuję poniżej.

Oprócz pościeli na stronie tej można jeszcze zakupić szlafroki, ręczniki, narzuty czy chusteczki (w różnych i na większości tych rzeczy może zostać wykonany zamówiony wzór czy napis, co pozwala na ich personalizację). Taki prezent jest idealny nie tylko z okazji ślubu, ale także na przykład z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania czy domu. Myślę, że takie rzeczy z własnymi inicjałami czy odpowiednimi wzorami stają się z biegiem czasu cennymi rodzinnymi pamiątkami – w domu moich Rodziców do dziś jest pościel, na której prababcia wyszyła moje imię kiedy byłam mała, a skoro należymy już do pokolenia, które samodzielnie nie umie stworzyć takich pięknych przedmiotów, warto skorzystać z pomocy kogoś kto potrafi.

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.marletto.pl/

Kategoria: , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję idealny prezent na wszelkie religijne okazje

Następny

Prezentuję drobiazg dla rekinów biznesu

Comments are closed here.