Prezentuję idealny prezent na wszelkie religijne okazje

29 sierpnia 2011
Zamiast medalika, krzyżyka i różańca
Jest kilka takich uroczystości, na które wyjątkowo trudno jest kupić prezent, a już zwłaszcza coś ciekawego i oryginalnego. Do takich okazji należą między innymi uroczystości religijne, inne niż ślub kościelny. Na chrzest, komunię czy bierzmowanie trudno znaleźć prezent inny niż medaliki czy krzyżyki, a ile medalików i krzyżyków może nosić jedna osoba? Teoretycznie można jeszcze wybrać różaniec albo wyjątkowo ozdobne wydanie Biblii, ale to tradycyjny asortyment sklepów z dewocjonaliami, więc można założyć, że inni goście też się zdecydują na coś takiego. Jak zatem podkreślić religijny charakter takiej uroczystości, a jednocześnie podarować coś niespotykanego i ładnego?

Choć w naszym domu to na ogół ja jestem odpowiedzialna za wybór i kupowanie prezentów, kilka lat temu Pan M. znalazł w internecie sklep, który pomagał nam rozwiązać opisany powyżej problem kiedy zostawaliśmy rodzicami chrzestnymi. Sklep, a właściwie pracownia, oferuje ręcznie malowane ikony, głównie kopie sztandarowych ikon, ale realizuje też zamówienia specjalne. Ikony dostępne są w wielu wzorach, kilku rozmiarach, a także w opcji z obramowaniem lub bez, co oznacza tyle możliwych kombinacji, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego na prezent lub dla siebie (Panu M. tak spodobały się te ikony, że kupił też dwie dla siebie samego). Część ikon dostępna jest od ręki (czekają gotowe), a na niektóre trzeba trochę poczekać (cztery do sześciu tygodni), ale wierzcie mi, że naprawdę warto. W związku z dużym wyborem ikon różne są także ich ceny – najtańsze czyli w najmniejszym rozmiarze bez obramowania kosztują jedyne 89 zł, a najdroższe czyli w największym rozmiarze z obramowaniem 349 zł, ale przy większych zamówieniach udzielane są rabaty.

Moja ulubiona ikona, którą podarowałam swojej chrześniaczce z okazji chrztu, to Święta Rodzina:


Uważam, że ta ikona jest przepiękna i jest bardzo oryginalnym prezentem. Z jednej strony podkreśla religijne znaczenie uroczystości, a z drugiej może też stanowić element dekoracyjny każdego domu. Ponadto zamiast dawać na chrzest czy komunię zabawkę, z której prędziej czy później dziecko wyrośnie, dajecie prezent na lata, który ma wszelkie atrybuty, aby stać się cenną rodzinną pamiątką, zwłaszcza, że można także poprosić o dopisanie z tyłu ikony dedykacji, pisanej złotą farbą i stylizowanym liternictwem (o zwyczaju dedykacji, niestety zanikającym, pisałam już tutaj). Oczywiście dziecko nie doceni uroku takiej ikony od razu, ale zwłaszcza przy odpowiednim podejściu rodziców może poznać wartość takiego prezentu z biegiem czasu.
P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony sklepu i pracowni http://ikony24.com/

Kategoria: , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję drugą zasadę mojej prywatnej teorii prezentowej

Następny

Prezentuję elegancki i personalizowany prezent ślubny (i nie tylko)

Comments are closed here.