Prezentuję gadżet dla miłośników wina

20 września 2011
Ciepło-zimno

Jak już zauważyłam we wpisie o kieliszkach, naprawdę można już mówić o kulturze picia wina w naszym kraju, co cieszy i oznacza, że także bardziej skomplikowane akcesoria do wina stają się ciekawymi prezentami dla szerszej grupy osób niż tylko profesjonalni somelierzy. Sama kilka razy dawałam w prezencie mojemu Tacie, który oprócz tego, że jest fanem sportu, jest także wielbicielem wina, różne gadżety związane z serwowaniem i piciem wina. Co konkretnie mam na myśli?

Nawet osoby mające bardzo orientacyjną wiedzę o winie, słyszały pewnie o tym, że każdy rodzaj wina należy przechowywać i podawać w innej, często wskazanej na butelce, temperaturze. W porządnych sklepach z winami, a także w domach wielbicieli napoju bogów, są nawet specjalne lodóweczki zapewniające utrzymanie tej odpowiedniej temperatury. Dla pozostałych śmiertelników jest zwykła kuchenna lodówka i odpowiednio wczesne lub późne wyjmowanie z niej wina. Ale jak ocenić czy butelka była w lodówce wystarczająco długo albo odpowiednio krótko i osiągnęła wymaganą temperaturę? Otóż do tego celu potrzebny jest termometr do wina! Naprawdę istnieje coś takiego i to w kilku wariantach, zarówno pod względem wyglądu, sposobu użycia, jak i ceny. Poniżej prezentuję trzy termometry dostępne w jednym z moich ulubionych internetowych:

Korek do butelki z termometrem Ad Hoc Vinotas
cena: 49 zł (www.czerwonamaszyna.pl/)

Termometr do wina – cena: 99 zł
(www.czerwonamaszyna.pl/)

Termometr do wina Menu Wine – cena 137 zł
(www.czerwonamaszyna.pl/)

Taki termometr może być samodzielnym prezentem albo dodatkiem do butelki dobrego wina czy eleganckich kieliszków. Można też tworzyć całe zestawy przeróżnych akcesoriów do serwowania wina, ale o tym może już następnym razem…

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.czerwonamaszyna.plZawarte w tym wpisie linki do sklepu Czerwona Maszyna to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi:

Kategoria: , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuje książkę dla ludzi, którzy lubią wszystko wiedzieć

Następny

Prezentuję sprzęt, o którym marzy każdy mężczyzna

Comments are closed here.