Prezentuję edukacyjną zabawkę dla dorosłych

13 grudnia 2011
“gdybym był bogaty…”

Przeczytałam wczoraj na jakimś forum dotyczącym prezentów, że w dzisiejszych czasach dzieci są poszkodowane, bo wszyscy chcą im kupować tylko zabawki edukacyjne, żeby od najmłodszych lat nie traciły czasu tylko zdobywały przydatne w życiu umiejętności. I pomyślałam sobie, że takie dzieci, kiedy już dorosną powinny odwdzięczyć się swoim rodzicom (i innym członkom rodziny) dając w prezencie coś w rodzaju zabawek edukacyjnych dla dorosłych. Jeśli nigdy nie słyszeliście o czymś takim to już wyjaśniam o czym pisze.


Mój Tata pewien czas temu z wielkim zachwytem czytał książki z serii “Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosaki. Ponieważ sama tych książek nie czytałam to nie mogę Wam ich zrecenzować, ale za chwilę wyjaśnię jakie jest ich główne przesłanie. Wiedząc jak bardzo podobają mu się te książki, kiedy dowiedziałyśmy się z siostrą, że została wydana gra nawiązująca do filozofii ich autora natychmiast postanowiłyśmy podarować ją Tacie w prezencie świątecznym. I choć grę dostał oficjalnie tylko Tata okazała się ona zabawką dla całej rodziny i to zabawką z walorem edukacyjnym!

Pan Robert Kiyosaki w swoich książkach stara się przekonać ludzi, że to czy są biedni czy bogaci nie zależy od tego w jakiej rodzinie czy w jakim kraju się urodzili, ale od ich podejścia do życia, a przede wszystkim finansów – każdy może być bogaty jeśli tylko zrozumie zasady rządzące światem biznesu i zastosuje w praktyce jego rady. Jeśli myślicie, że słyszeliście to już sto tysięcy razy, a jakoś wciąż daleko Wam do Carringtonów tego świata to … wcale się Wam nie dziwię, niemniej jednak myślę, że większości z nas nie zaszkodzi odrobina finansowej edukacji, a właśnie to oferuje gra Cashflow. W grze tej każdy gracz na początku losuje kartę, która określa jego zawód i w związku z tym miesięczne dochody oraz kapitał początkowy – reszta, jak w życiu, zależy od podjętych decyzji. W ramach tych decyzji można kupić na kredyt mieszkanie na wynajem albo zainwestować w akcje – celem jest osiągnięcie poziomu, na którym dochody z innych źródeł niż pensja pozwalają na utrzymanie się, dzięki czemu można wydostać się z wyścigu szczurów.Gra Cashflow – cena: 379,01 zł (http://www.bogatyojciec.pl/)Jeśli to wszystko brzmi bardzo nudno i poważnie to wierzcie mi, że tak nie jest! Kilka razy graliśmy w tę grę całą rodziną i naprawdę była to świetna zabawa. Potrzeba na nią sporo czasu, bo tak jak w życiu – człowiek nie bogaci się z dnia na dzień i trochę miejsca, gdyż plansza jak widać jest duża, a trzeba jeszcze gdzieś rozłożyć dodatkowe akcesoria czyli między innymi bank, ale popołudnie spędzone na takiej rozrywce to czysta przyjemność z pożytkiem dla naszej wiedzy.
A jeśli sądzicie, że ta gra jest jednak zbyt skomplikowana (albo zbyt droga, bo cena faktycznie może działać trochę zaporowo) to przypominam inne ciekawe zabawki dla dorosłych – Tabu, Scrabble i Carcassone. Jakoś wszystkie te gry mają obco brzmiące nazwy – ciekawe dlaczego?

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.bogatyojciec.pl/

Kategoria: , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję mały kawałek materiału dla dżentelmena

Następny

Prezentuję najbardziej wyjątkowe świąteczne prezenty

Comments are closed here.