Prezentuję ostatnie świąteczne porady

23 grudnia 2011
Wesołych Świąt!

Moi drodzy czytelnicy! Do pierwszej gwiazdki zostało już mniej niż 24 godziny, więc najwyższa pora złożyć Wam życzenia. Ale oczywiście nie byłabym sobą gdybym przed złożeniem życzeń nie podzieliła się z Wami ostatnią porcją moich świątecznych porad związanych z prezentami, prawda?

Jeśli wciąż jeszcze nie macie prezentów to zdradzę Wam sposób jednego mojego kolegi na to jak kupić podarunki i uniknąć tłumów mimo zostawienia tego na ostatnią chwilę. Zamierza on robić zakupy świąteczne dziś w nocy – dokładnie rzecz ujmując o pierwszej w nocy – w znajdującym się w naszej dzielnicy Tesco, które jest czynne całą dobę. Zapewne o tej porze uniknie tłumów, aczkolwiek sądząc po mojej ostatniej wizycie w tym sklepie (ponad tydzień temu, a już to wyglądało jakby połowa sklepu została wykupiona) wybór może mieć jednak ograniczony. Dla tych mniej lubiących nocne wyprawy na zakupy albo mieszkających z daleka od 24-godzinnych sklepów prezentem ostatniej szansy są przeżycia, bo większość oferujących je firm po zakupie przez internet przesyła voucher, który można wydrukować i w eleganckiej kopercie położyć pod choinką.


A jeśli prezenty już są to pozostało tylko ich zapakowanie! O tym jak ważne jest opakowanie powinniście już wiedzieć, ale w moim rodzinnym domu pakowanie i wręczanie prezentów świątecznych wiązało się jeszcze z tradycją pisania niecodziennych kartek oznaczających adresata prezentu. Zamiast pisać na przyczepianych do prezentów karteczek same imiona, bawiliśmy się w wymyślanie specjalnych określeń dla bliskich nam osób lub całych zagadek, które umiała rozwiązać tylko ta osoba, dla której przeznaczony był dany podarunek. Zwyczaj ten trwa do dziś i właśnie wczoraj kiedy pakowałam wszystkie nasze prezenty pisałam karteczki w stylu ‘dla największego fana piłki nożnej w całym kraju’ albo ‘dla wiecznie młodej kobiety’. Takie karteczki dodają pewnej dramaturgii wręczaniu prezentów i stanowią kolejny dowód czasu i uwagi poświęconych ich wyborowi, dlatego zachęcam Was do przejęcia tego zwyczaju.


A teraz już obiecane życzenia. Życzę Wam pięknych, radosnych i rodzinnych Świąt – cennych chwil kiedy mamy czas dla tych, którzy są dla nas najważniejsi, kiedy możemy się skupić na tym, co w życiu wyjątkowe i istotne. I oczywiście dreszczyku emocji przy wręczaniu i otrzymywaniu świątecznych prezentów! Po małej świątecznej przerwie (też chcę nacieszyć się najbliższymi) przedstawię Wam najciekawsze prezenty jakie czekały na mnie pod choinką w tym roku.

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.e-kartki.com.pl/

Kategoria: , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję świąteczne dekoracje w roli prezentów

Następny

Prezentuję ósmą zasadę mojej prywatnej teorii prezentowej

Comments are closed here.