Prezentuję sposób na personalizację każdego prezentu

9 grudnia 2011
Poczuć się jak ktoś wyjątkowy

Niezależnie od tego, co dokładnie zamierzacie w tym roku podarować swoim bliskim na Gwiazdkę chcę Wam dziś zaproponować dodanie do tego prezentu jeszcze czegoś – i wcale nie mam tu na myśli kolejnej rzeczy, którą powinniście kupić. Wręcz przeciwnie, uważam, że często lepszy jest jeden naprawdę wyjątkowy i dobrze dobrany prezent niż większa liczba upominków, w których nie ma nic szczególnego. Większość jednak prezentów można wzbogacić, we własnym zakresie albo z pomocą specjalistów, tak aby stały się jedyne w swoim rodzaju. Do tego służy przecież grawerowanie, haftowanie czy wpisywanie dedykacji.

Pisałam już, że kobiety uwielbiają błyskotki i kryształki, ale chyba jeszcze bardziej cenią biżuterię, która jest niepowtarzalna. Właśnie dlatego zachęcam wszystkich panów, którzy planują w te Święta podarować swoim wybrankom bransoletki, pierścionki albo zawieszki, aby (jeśli to tylko technicznie możliwe) oddali je najpierw w ręce grawera. Zależnie od wielkości biżuterii i inwencji ofiarodawcy wygrawerować można same inicjały pary, jakąś ważną wspólną datę, wyznanie miłosne czy ulubiony cytat. Wierzcie mi, że taki mały zabieg zupełnie zmieni charakter podarunku z pięknego świecidełka na wyjątkową pamiątkę!


O haftowaniu pisałam już kiedyś przy okazji personalizowanego prezentu ślubnego, bo umieszczanie inicjałów młodej pary na dawanych im pościelach czy ręcznikach uważam za piękny zwyczaj. Same inicjały lub nawet całe imiona haftować można także na chusteczkach, koszulach czy szalach. Oczywiście samodzielne wykonywanie tych haftów polecam tylko osobom wybitnie uzdolnionym w tym zakresie, ale dla pozostałych jest przecież dostępna pomoc – czasem już w sklepach gdzie kupuje się dane towary, tylko trzeba o to zapytać.

Z trzech opisanych dzisiaj metod personalizowania prezentów najprostsza z technicznego punktu widzenia jest ostatnia. Wpisanie dedykacji nie wymaga studiów w zakresie kaligrafii, a jedynie jako takiego posługiwania się akcesoriami piśmienniczymi (choć w dobie wszechobecnych komputerów ta umiejętność może niedługo zaniknąć). Większym problemem niż to jak napisać jest często to, co napisać. Dlatego w jednym z pierwszych postów na tym blogu zdradzałam sposoby, dla tych którym samodzielne wymyślenie kilku słów, które można by wpisać na pierwszej stronie książki przychodzi z pewnym trudem. A jeśli sądzicie, że dedykację można umieścić tylko w książce to spójrzcie na poniższe zdjęcie. 

Skoro można umieścić dedykację albo wygrawerować kilka słów na tak skomplikowanym sprzęcie elektronicznym jakim jest iPad, to chyba przyznacie, że na większości naszych prezentów świątecznych też będzie to możliwe.


P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.apple.com/
Tagi:

Kategoria: , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję sprzęt dla zimowego kierowcy

Następny

Prezentuję mały kawałek materiału dla dżentelmena

Comments are closed here.