Prezentuję rozrywki dla umysłu

28 kwietnia 2012
Ł jak…

Kiedy kończyłam wpis o klockach na całe życie od razu pomyślałam sobie, że wyszukanie prezentu na kolejną literkę (czyli Ł) to dopiero będzie wyzwanie. A tymczasem dosyć szybko wpadłam na bardzo fajny pomysł – może to dlatego, że zaczął się cudowny majówkowy tydzień, który co prawda spędzę głównie w mieście, ale zawsze w milszy sposób niż w pracy.

Z różnych atrakcji jakie mam zaplanowane na ten tydzień są oczywiście spacerki i spędzanie czasu na dworze, bo kiedy zrobiło się tak ciepło jest to prawdziwa przyjemność, ale nie zamierzam też porzucić rozrywek intelektualnych. I właśnie z kategorii rozrywki intelektualne pochodzi dzisiejszy pomysł na prezent.


Łamigłówki, bo to o nich jest dzisiejszy wpis, mają różne formy i kształty, ale mnie szczególnie spodobały się takie jak ta poniżej. Zabawa z nimi polega na tym, że trzeba elementy ją tworzące najpierw rozdzielić, a później połączyć spowrotem w ten sam sposób. Zależnie od konkretnego kształtu zabawa ta jest prostsza lub trudniejsza, ale zawsze stymuluje umysł i zajmuje ręce.

Łamigłówka Cast – cena: 39,00 zł (http://www.toys4boys.pl/)

Takie łamigłówki świetnie się sprawdzają w podróży, zwłaszcza żeby zająć dzieci lub innych wiecznie pytających: “Ile jeszcze do celu?”, ale nie tylko. Mam koleżankę, która kupuje takie zabawki swojemu starszemu tacie, który ze względu na stan zdrowie potrzebuje ćwiczyć ręce, a przy okazji tych łamigłówek ma też rozrywkę umysłową.


P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.toys4boys.pl/
Tagi: ,

Kategoria: , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję klocki na całe życie

Następny

Prezentuję drobny element dekoracyjny

Comments are closed here.