Prezentuję książki mojego dzieciństwa

30 maja 2012
Mój przyjaciel Tomek

Choć było to wiele lat temu pamiętam to jak dziś. Zachorowałam i kiedy tak leżałam w łóżku nudząc się i marudząc Tata przyniósł mi książkę. To była pierwsza część serii, którą w dzieciństwie przeczytałam w całości nie raz i pewnie nie dwa, a nawet dzisiaj myślę o niej z wielkim sentymentem. Dlatego właśnie mimo wszechobecnych komputerów, konsol do gier i innych elektronicznych gadżetów w tygodniu prezentów dla dzieciaków nie mogło zabraknąć książek.

Ciekawe czy już domyśliliście się jaką to serię chcę Wam dziś zaprezentować. Dla ułatwienia dodam, że jest ona zdecydowanie mniej kobieca niż opisywane jakiś czas temu książki dla małych i dużych kobietek. W jej opisie na merlin.pl pojawia się wręcz informacja, że jest to seria dla chłopców, ale własnym doświadczeniem mogę zaświadczyć, że każde dziecko ciekawe świata i mające duch podróżnika wciągnie się w przygody Tomka Wilmowskiego.

“Tomek w krainie kangurów” Alfred Szklarski – cena: 25,99 zł (www.merlin.pl)

“Tomki”, bo tak mówiło się o nich u mnie w domu, to cykl książek Pana Alfreda Szklarskiego o przygodach młodego chłopaka, który zwiedza prawie wszystkie kontynenty i przeżywa przy tym niesamowite przygody. Niestety nie są już dostępne te wydania, które czytałam w dzieciństwie i do których byłam przywiązana, ale przecież liczy się treść, a nie okładka czy ilustracje.

A treść jest niezwykła, gdyż oprócz przygód podróżniczych i opisów niezwykłych miejsc na świecie przynosi także ogromny ładunek pozytywnych postaw, godnych naśladowania ludzi, którym przyszło żyć w niełatwych czasach. Trudno mi wyobrazić sobie lepszy prezent dla dziecka niż taka książka…

P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony www.merlin.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Merlin.pl to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu polecanej przeze mnie książki otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za swoje zakupy, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi:

Kategoria: , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję tydzień prezentów dla dzieciaków

Następny

Prezentuję zabawę w klasy w wersji indoor

Comments are closed here.