Prezentuję tydzień prezentów dla dzieciaków

28 maja 2012
Szkiełko i oczko

Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego poniedziałku zaczynamy dziś cykl prezentów dla naszych milusińskich z okazji przypadającego w piątek Dnia Dziecka. Pewnie zauważyliście, że pomysły na prezenty dla najmłodszej kategorii wiekowej nie pojawiają się na blogu zbyt często, ale w najbliższych dniach postaram się to nadrobić. Z dotychczasowych wpisów z kategorii dla dzieci największą popularnością cieszyły się:
niezwykle słodki prezent;
ubrania dla dużych ze sklepu dla małych oraz
zamek dla dużych i małych.

Wszystkie wymienione powyżej rzeczy sprawdzą się też doskonale jako prezenty z okazji Dnia Dziecka, ale dla spragnionych nowych pomysłów mam oczywiście kilka propozycji. Zaczniemy od szkiełka i oka czyli czegoś dla wielbicieli nauk ścisłych. W tym miejscu muszę się przyznać, że zawsze byłam naprawdę słaba z przedmiotów biologiczno-chemicznych. I chyba tylko ironia losu sprawiła, iż poprzedni weekend spędziłam w stacji badawczej Polskiej Akademii Nauk słuchając o żyjątkach, o istnieniu których nie miałam nawet pojęcia! W gronie słuchających opowieści o fascynujących mikroorganizmach byli właściwie sami nie-biolodzy, ale część z nich z rozrzewnieniem wspominała jak to będąc dzieckiem obserwowała przyrodę.

Osobiście jako dziecko bloków szczyciłam się raczej umiejętnościami praktyczno-technicznymi niż przyrodniczymi, ale kiedy słuchałam grupy, która w dzieciństwie bawiła się w botaników i zoologów odkryłam pewien sekret. Wśród ich zabawek był mikroskop, który mi kojarzył się tylko z nudnymi lekcjami w szkole. Zatem biorąc pod uwagę zbliżające się wakacje i możliwość poznawania przyrody z bliska prezentuję dziś podróżny zestaw małego biologa czyli mikroskop w walizeczce.

Mikroskop Opticon Lab + zestaw w walizce – cena: 89 zł (www.teleskopokowo.pl)

Słuchając opowieści o tym jak moi znajomi w dzieciństwie oglądali pod mikroskopami truskawki, sałatę i inne powszechnie dostępne okazy flory i fauny, a także patrząc na zachwyt Pana M. kiedy obserwował przez mikroskop próbki pobrane przez nas samych z okolicznych wód stwierdziłam, że taki prezent gwarantuje naukę przez zabawę i powinien znaleźć się w każdym domu.

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.teleskopokowo.pl

Kategoria: , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję bardzo osobiste naczynia

Następny

Prezentuję książki mojego dzieciństwa

Comments are closed here.