Prezentuję kulki, których nie da się zgubić

16 września 2012
Prawo Newtona w działaniu

Znacie ten dowcip? Diabeł złapał Polaka, Niemca i Ruska. Dał im po dwie metalowe kulki i obiecał, że ich wypuści, jeśli zrobią z tymi kulkami coś, co go zadziwi. Niemiec podrzucił wysoko jedną kulkę, zaraz potem podrzucił drugą i trafił nią w tę pierwszą.
– No, całkiem niezłe – powiedział diabeł.
Ruski położył na ziemi jedną kulkę, a na niej ostrożnie położył drugą. I nie spadła!
– Też niezłe – mówi diabeł. – A teraz zobaczymy co zrobi Polak.
Niestety, Polak jedną kulkę zgubił, a drugą zepsuł…

Co tu kryć, odrobina prawdy jest w tym kawale, dlatego nie dla każdego dobrym prezentem będą kulki antystresowe, bo dosyć łatwo można je pogubić, jeśli spadną z magnesowej podstawki. Na szczęście istnieją też takie kulki, których zgubić się właściwie nie da, a i zepsuć byłoby bardzo trudno. Te kulki to jedna z moich ulubionych ‘zabawek dla dorosłych’, więc chyba najwyższy czas, żeby Wam je zaprezentować.


Kulki Newtona to właściwie zabawka edukacyjna, bo ilustrują one prawo zachowania pędu i energii kinetycznej, znane właśnie dzięki Izaakowi Newtonowi (i stąd ich nazwa). Wyglądają one dosyć niepozornie, ale wierzcie mi, że kiedy raz się je rozbuja to później zawsze ma się ochotę zrobić to jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz…  

Kulki Newtona BBD – cena: 48 z (www.yego.pl)

A skąd tak dobrze znam ich działanie? W czasie studiów, jeden z moich współlokatorów (zresztą wówczas student fizyki) miał takie cudo w swoim pokoju i ilekroć w nim byłam nie mogłam się oprzeć pokusie pobawienia się tymi kuleczkami.


P.S. Zdjęcie pochodzi ze strony www.yego.pl
Tagi:

Kategoria: , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję kieliszki, z których bogowie byliby dumni

Następny

Prezentuję powrót cyklu prezentów z okazji dnia chłopaka

Comments are closed here.