Prezentuję pierwsze rezultaty działalności świątecznego pogotowia prezentowego

7 grudnia 2012
któż z nas nie marzy o złotej karcie kredytowej?

Kiedy wraz z inauguracją sezonu świątecznego 2012, ogłaszałam początek działalności świątecznego pogotowia prezentowego, zastanawiałam się jak długo będę czekać na pierwsze zapytanie od czytelników – a raczej czy wszyscy zasypią mnie prośbami o pomoc dwa dni przed Wigilią! Na szczęście tak się nie stało i już dziś mogę zdać Wam raport z pierwszych rezultatów działalności świątecznego pogotowia. Tak się szczęśliwie złożyło, że pierwsze dwie prośby o pomoc w wymyśleniu prezentu były skrajnie różne. Każda jednak doprowadziła do ciekawej wymiany korespondencji, z której dziś przedstawię Wam kilka cytatów oraz finalne werdykty w sprawie wyboru prezentu.

W pierwszym e-mailu do prezentowego pogotowia Pani Ania zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc w wyborze prezentu dla brata, pisząc, iż “brat ma 26 lat, pracę biurową w korporacji i bardzo mało czasu. (…) Brat ceni sobie dobrą jakość i elegancję. Ale ma również duże poczucie humoru.” Te informacje, wraz z orientacyjnym budżetem przeznaczonym na prezent, pozwoliły mi podsunąć Pani Ani kilka pomysłów, w tym przedstawiane już na blogu breloczek, audiobook i kulki poskramiacze stresu. W odpowiedzi dowiedziałam się od Pani Ani, iż ma teraz nadmiar pomysłów i waha się pomiędzy dwiema propozycjami. Ciekawe czy zgadniecie jakimi?


Pierwsza z nich to właśnie kulki poskramiacze stresu, które od lat uważam za rewelacyjny pomysł na prezent, a druga to pewna wariacja na temat opisanego w ubiegłym roku samochodzika dla maniaków komputerowych. Ponieważ w tym roku, kiedy przygotowywałam listę potencjalnych prezentów dla Pani Ani, Tchibo nie miało jeszcze w ofercie pamięci USB o ciekawym kształcie, znalazłam taki gadżet w innym sklepie. Tym razem pamięć jest płaska, mieści się nawet w portfelu i ogólnie robi wrażenie, bo wygląda jak złota karta kredytowa! To właśnie ten gadżet spodobał się Pani Ani jako pomysł na prezent. 

Pendrive Goodram złota karta kredytowa 4GB – cena: 39 zł (www.toys4boys.pl)

Kiedy już wymyśliłam prezenty dla brata Pani Ani mogłam zająć się kolejną prośbą, która akurat wtedy nadeszła. Tym razem pomocy potrzebował Mateusz, który napisał: “zastanawiam się nad prezentem świątecznym dla mojej drugiej połowy i
poprosiłbym o pomoc. Poniżej kilka szczegółów na temat adresatki
prezentu: 29 lat, pracuje (dużo) w dużej firmie, ma mało czasu, lubi gadżety, lubi zakupy i ogólnie dba o wygląd (…) Ogólnie kobieta pracująca z dużego miasta z małą ilością czasu. Jeśli chodzi o budżet to może nie, że “nie gra roli”, ale chciałbym się tym razem wykazać :)” W takiej sytuacji zaproponowałam Mateuszowi między innymi ciekawy wizytownik, perfumy, elegancki zegarek oraz zestaw do manicure najlepiej w pakiecie z kilkoma lakierami do paznokci. Dodałam też, zgodnie z rysunkowym kursem wyboru wymarzonych prezentów, iż najlepszym sposobem wykazania się są bilety – na wspólną podróż, koncert lub inne interesujące wydarzenie. W odpowiedzi dostałam podziękowania za lawinę pomysłów i informację, iż na krótkiej liście do ostatecznego wyboru znalazł się zestaw do manicure i właśnie bilety na romantyczny weekend.

Pierwsze rezultaty działalności świątecznego pogotowia prezentowego są zatem raczej zadowalające. Kto następny potrzebuje pomocy w wymyślaniu świątecznych prezentów?


P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.toys4boys.pl
Tagi:

Kategoria: , , , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję świąteczne naczynia

Następny

Prezentuję trzecią dostawę świątecznych prezentów

Comments are closed here.