Prezentuję prezent na nowy rok szkolny dla całej rodziny

25 sierpnia 2013
Kalendarz nie tylko dla mamy

Pamiętam, że kiedy byłam jeszcze uczennicą i studentką słowo ‘rok’ zawsze oznaczało dla mnie ten szkolny lub akademicki trwający od jesieni do lata, a nie tradycyjny kalendarzowy od stycznia do grudnia. Do dziś zresztą kiedy myślę o wydarzeniach z tamtych lat pamiętam, że coś zdarzyło się w ósmej klasie podstawówki, trzeciej klasie liceum albo na pierwszym roku studiów, a nie w jakimś konkretnym roku kalendarzowym. Zastanawiałam się wtedy nawet czy i kiedy zmienię ten nawyk i zacznę myśleć w kategorii lat kalendarzowych i stosować takie też notatniki.

Życie pokazało, że choć do myślenia o konkretnych latach się przyzwyczaiłam to w kwestii kalendarzy pozostałam trochę nietypowa, bo od dłuższego już czasu używam tych półtorarocznych. Dziś jednak zorientowałam się, że kiedy Oleńka zacznie swoją edukację prawdopodobnie wrócę do odmierzania czasu w rytmie roku szkolnego i wtedy przyda się odpowiedni do tego kalendarz. I choć do tego momentu pozostało mi jeszcze kilka lat to już dziś mogę Wam zaprezentować cudo, które wtedy sobie sprawię.


Zacznijmy od tego, że MaMy Kalendarz to wbrew pozorom wcale nie jest kalendarz tylko dla mamy! To tygodniowy planer dla całej rodziny (obecnie dostępny w wersji wrzesień 2013-sierpień 2014, ale pod koniec roku pewnie będzie też można kupić taki planer na normalny rok kalendarzowy). Chciałam wymienić co mi się w nim spodobało, ale najprościej chyba będzie napisać, że urzekło mnie w nim absolutnie wszystko! Sam pomysł, szata graficzne, sprytne dodatki (przyczepiony cieńkopis i naklejki oraz nakładki) to wszystko sprawia, że właściwie nie mogę się doczekać kiedy nasza rodzinka ‘dorośnie’ do takiego cuda. A zanim to się stanie zapewne nie powstrzymam się przed kupieniem takiego prezentu znajomym rodzinom, które już żyją w rytmie roku szkolnego. 
 

Planer tygodniowy “MaMy Kalendarz” – cena: 75 zł (www.mamykalendarz.pl)

Choć powyższe zdjęcia są przepiękne nie mogę oprzeć się pokusie zlinkowania tutaj także filmiku, który pokazuje korzystanie z tego cuda przez całą rodzinę (najsłodsze są oczywiście momenty, kiedy dzieci ozdabiają kalendarz naklejkami – nie wątpię, że jest to dla nich wielka frajda i jednocześnie daje im poczucie uczestniczenia w planowaniu życia całej rodziny).

A jeśli podoba Wam się ten kalendarz i podobnie jak ja jesteście odrobinę zwariowani na punkcie organizacji życia to koniecznie zajrzyjcie także do zakładki dodatki na stronie www.mamykalendarz.pl, gdzie znajdziecie kilka rewelacyjnych drobiazgów do pobrania zupełnie za darmo – takich jak lista rzeczy do spakowania na wakacje czy zawieszki do szafy oznaczające ubrania przygotowane na kolejne dni tygodnia. Z takimi pomocami organizacja życia nawet dużej rodziny to czysta przyjemność!


P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.facebook.com/MamyKalendarz, a film ze strony www.youtube.com
Tagi:

Kategoria: , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję śląski zwyczaj wart rozpowszechniania

Następny

Prezentuję prezenty, których nie powinno się dawać

Comments are closed here.