Prezentuję 7 gier pod choinkę dla całej rodziny

21 listopada 2013
Świąteczne rozgrywki

W cyklu świątecznych wpisów na blogu, oprócz oczywiście spełniania Waszych siedmiu życzeń, zaplanowałam też inne siódemkowe wpisy. Na pewno będzie to między innymi 7 książek, 7 płyt DVD czy 7 kosmetyków, ale przedwczoraj wieczorem, a właściwie w nocy, wpadłam na dwa kolejne pomysły do tego zestawu i jeden z nich ofiarnie dla Was przygotowałam.

gry pod choinkęPrzygotowanie było ofiarne, bo choć
wymyślenie przedmiotów do tego wpisu zajęło mi tylko chwilkę to
stworzenie drugiej blogowej tablicy prezentowej znów wymagało więcej
czasu. Ale jest postęp – tym razem wystarczył niecały wieczór, aby powstało dzieło, które możecie zobaczyć powyżej.

Zanim jednak zachwycicie się moją twórczością, dwa słowa o tym dlaczego pod każdą choinką powinna znaleźć się jakaś gra. Oczywiście gry zawsze są rewelacyjnymi prezentami, ale moim zdaniem szczególnie nadają się na świąteczny prezent dla całej rodziny. Czyż nie przyjemniej i bardziej integrująco jest bowiem spędzać długie świąteczne wieczory rozgrywając partyjkę tej czy innej gry zamiast oglądać po raz dwusetny “Kevin sam w domu” i inne tradycyjne świąteczne hity telewizyjne? Chyba zgodzicie się, że to zdecydowanie lepszy sposób wspólnego spędzenia czasu.

A jakie gry Wam polecam?

Po pierwsze oczywiście Scrabble – nie byłabym sobą gdyby ich tu zabrakło. Oprócz wersji tradycyjnej są też dwie nietypowe wersje, które mogą zainteresować najmłodszych lub uzdolnionych językowo. A tych, którzy chętnych do partyjki nie mogą znaleźć w gronie rodzinnym, ale za to dobrze znają angielski zapraszam na partyjkę Words with Friends.

gra scrabble original
Scrabble Original – cena: 99 zł (ww.merlin.pl)

Po drugie Carcassone – to chyba ulubiona gra Pana M. z całego tego zestawu. Sprawdzi się idealnie w gronie małych i dużych strategów.

gra carcassone
Carcassone – cena: 72,49 zł (www.merlin.pl)
Po trzecie Twister – coś na rozruch w domowym zaciszu, raczej dla młodszych, a właściwie dla młodych, choć podejrzewam, że starsze pokolenie też dałoby się wkręcić w taką zabawę.
gra twister
Twister – cena: 81,49 zł (www.merlin.pl)

Po czwarte Kolejka – dla starszych do powspominania trudnych czasów, dla młodszych z walorem edukacyjnym, a w pakiecie dla całej rodziny dobra zabawa. 
gra kolejka
Gra Kolejka – cena: 49,99 zł (www.merlin.pl)

Po piąte Tabu – to kilkanaście już lat temu był hit pewnych Świąt w moim rodzinnym domu! Gra dla wszystkich, zawsze wywołująca salwy śmiechu i pokazująca co się komu z czym kojarzy.
gra tabu
Tabu – cena: 109,99 zł (www.gryplanszowe24.pl)
Po szóste Cashflow – najbardziej skomplikowana i najdroższa gra w zestawie, ale bardzo pouczająca i to w przyjemny sposób. Dla wszystkich, którzy marzą o życiu rentiera (nie mylić z rencistą ;)) tylko nie wiedzą jak to osiągnąć.
gra cashflow
Gra Cashflow – cena: 397 zł (sklep.bogatyojciec.pl)

Po siódme Memory – pokazałam tę grę w niedawnym wpisie o drewnianych zabawkach i Klarka słusznie zauważyła, że nadaje się dla całej rodziny. Faktycznie, zagra w nią dziadek z wnuczkiem, a i rodzice nie będą się nudzili. 
gra drewniania memory
Gra Memory drewniana – cena: 24,95 zł (www.tchibo.pl)
Na koniec jeszcze dwa słowa z kategorii teoria prezentowa – jestem wielką fanką umieszczania pod choinką nie tylko prezentów dla pojedynczych osób, ale też dla par, małżeństw, rodzeństwa czy całych rodzin. Takie wspólne prezenty podkreślają przecież pięknie to, co nas łączy, a to warte dostrzeżenia szczególnie w Święta…

P.S. Zdjęcia pochodzą ze stron www.merlin.pl, www.gryplanszowe24.pl, www.tchibo.pl oraz sklep.bogatyojciec.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepów Merlin oraz Tchibo to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi: , ,

Kategoria: , , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 pomysłów na prezent dla wielbicieli Nowego Jorku

Następny

Prezentuję 7 prezentów dla zakochanych par

Comments are closed here.