Prezentuję 7 książek pod choinkę

19 grudnia 2013
dla niej, dla niego i dla każdego

Akcję ‘prezenty świąteczne 2013’ zaczęłam chyba jeszcze w październiku od wielkiego zamówienia w Merlinie. I tak się jakoś wyjątkowo złożyło, że w tym pierwszym, dużym zamówieniu, były tylko i wyłącznie książki! Kiedy dotarły do nas domu ułożyłam je w stos i miałam nawet zamiar zrobić im zdjęcie, ale coś mi przeszkodziło, a później już wylądowały w tajnej szafce z prezentami i fotografowanie ich stało się wybitnie utrudnione.

Kiedy tak patrzyłam na ten stos i myślałam sobie ile osób z naszej rodziny dostanie w tym roku książkę (na ogół jako jeden z kilku prezentów, choć rekordziści dostaną same książki) to wierzyć mi się nie chciało w te wszystkie bijące na alarm artykuły pojawiające się co jakiś czas w prasie, według których już mało kto w tym kraju czyta. Może w skali kraju tak jest, ale w skali naszej rodziny jest wręcz odwrotnie! Jeśli w Waszych rodzinach jest podobnie i ciekawi Was jakie książki proponuję dla niej, dla niego i dla każdego to koniecznie czytajcie dalej.


Ze względu na fakt, iż książki są tak bardzo uniwersalnymi prezentami, że może je dostać każdy od kilkumiesięcznego bobasa po stuletnią babcię, wyjątkowo dzisiejszą siódemkę podzieliłam na podkategorie – dla niej, dla niego, dla dzieci i dla każdego.  

  1. Kobiety mają pierwszeństwo, zatem zaczniemy od książek dla niej czyli tak naprawdę dla mnie i dla Was drogie czytelniczki. Czytacie Vivę? Jeśli tak to na pewno znacie felietony Pana Iwaszkiewicza, a jeśli nie to zapewniam Was, że warto zajrzeć do tej gazety (nie mówię, że od razu trzeba ją kupować – można zajrzeć u fryzjera lub kosmetyczki, gdzie na ogół bez problemu ją znajdziecie ;)), aby przeczytać ostatnią jej stronę czyli właśnie te felietony. Odkąd dowiedziałam się o wydaniu tej książki wiedziałam, że dam ją w prezencie – ostatecznie zamówiłam dwa jej egzemplarze; jeden dla Mamy, a drugi dla Babci i już zastanawiam się, który szybciej trafi w moje ręce ;)) (Jerzy Iwaszkiewicz “Kot w pralce”, cena: 39,90 zł, www.merlin.pl)
  2. O kwestionariuszu Prousta pisałam już w ubiegłym roku, a w tym roku pokazałam go także we wpisie gościnnym u Moaa, ale musiałam go tu pokazać, bo wciąż uważam, iż jest to rewelacyjne wydawnictwo, w dodatku idealne na prezent. Ciekawe treści, niebanalne ilustracje i piękne wydanie oraz, a może przede wszystkim, znani i lubiani nie z “Klanu” czy “M jak miłość” ale tego naprawdę wielkiego świata! (“Kwestionariusz Prousta Vanity Fair”, cena: 87,49 zł, www.merlin.pl)
  3. W kategorii dla mężczyzn, zwłaszcza takich pasjonatów sportu jak mój Tata, polecam autobiografię Władysława Kozakiewicz. Dla pokolenia pamiętającego Igrzyska Olimpijskie w Moskwie jest to po prostu lektura obowiązkowa! (Władysław Kozakiewicz, Michał Pol “Nie mówcie mi jak mam żyć”, cena: 29,89 zł, www.merlin.pl)
  4. A dla tych mężczyzn, którzy lubią wszystko wiedzieć najlepszym prezentem będzie książka z ciekawostkami o świecie. Ona pozwoli całe Święta zabawiać rodzinę i znajomych interesującymi historyjkami ze świata przyrody i nie tylko, a to chyba lepsze niż tradycyjne dysputy o polityce czy narzekanie na pogodę 😉 (Mick O’Hare “Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne? i 101 innych intrygujących pytań”, cena: 30,99 zł, www.merlin.pl)
  5. Tę książkę dostanie od nas chrześniaczka Pana M. – jest już na tyle duża, że ją zrozumie, a jednocześnie na tyle mała, że zaciekawi ją forma opowieści i niesamowite ilustracje. Jeśli szukacie ‘pomocy dydaktycznych’ aby wytłumaczyć dziecku o co w tych Świętach tak naprawdę chodzi to look no further (znaczy: nie szukajcie dalej)! (Ernest Bryll “Betlejem”, cena: 19,90 zł, www.merlin.pl)
  6. A dla tych jeszcze nie czytających albo po prostu lubiących wodzić palcem po mapie w każdym wieku (to ja, to ja!) polecam właśnie “Mapy” – nie mogę się doczekać kiedy Oleńka będzie mogła wystarczająco długo skupić się na jednej czynności, abyśmy mogły w ten sposób poznawać świat! (Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska “Mapy”, cena: 44,99 zł, www.merlin.pl)
  7. I na koniec – absolutny przebój. Pisałam już kiedyś o tej książce, ale za najlepszą rekomendację niech wystarczy fakt, iż zachwyciła ona nie tylko mnie, ale też Pana M., a nawet jego Babcię! Pomijając bardzo małe dzieci i młodzież wczesnoszkolną naprawdę jest to książka dla każdego kto ceni dobrą powieść! (Jeffrey Archer “Więzień urodzenia”, cena: 43,90 zł, www.merlin.pl)

Teraz pytanie, a nawet dwa – czytaliście cokolwiek z tej listy? Polecacie coś jeszcze na tegoroczne Święta? Bo gdzie jak gdzie, ale do księgarni zawsze jeszcze można się wybrać!


P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.merlin.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Merlin to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.


Tagi: ,

Kategoria: , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 kubków (nie tylko) na świąteczny czas

Następny

Prezentuję 7 świątecznych prezentów last-minute

Comments are closed here.