Prezentuję 7 książek dla babć i dziadków

16 stycznia 2014
O czym czytają babcia i dziadek?
Dzisiejszego wpisu właściwie już miało nie być. Wpis, który miałam na dziś zaplanowany z przyczyn, które wolę przemilczeć, stracił rację bytu. Mam co prawda w głowie wpis o prezentach typu last minute, dla tych którzy o Dniu Babciu i Dniu Dziadka zaczną myśleć dopiero w ostatniej chwili, ale on musi poczekać właśnie na tę ostatnią chwilę. I kiedy już stwierdziłam, że mimo braku nowej notki dla moich wiernych czytelników czas się położyć, wpadłam na pomysł dzisiejszego wpisu – genialny w swej prostocie!*
Jeśli bowiem jest jakaś wspólna cecha wszystkich babć i dziadków (poza oczywiście miłością do wnucząt, ale o tym już było) to jest to duża ilość czasu na lektury, a jednocześnie często brak funduszy na te najnowsze i najatrakcyjniej wydawane. Z tego względu wiele babć i wielu dziadków należy do najwierniejszych ‘klientów’ bibliotek – tak przynajmniej jest z moją Babcią. Co prawda każda babcia i każdy dziadek ma swoje ulubione tematy lektur, ale czyta chyba naprawdę każdy z nich.
Jakie zatem lektury polecam dla Waszych babć i dziadków? Oczywiście zależne od ich zainteresowań i widoczne na poniższej planszy z kolejną szczęśliwą siódemką.
I właściwie tym razem napisy zamieszczone na planszy wszystko wyjaśniają.

1. Dla babć zakochanych w Janku z Czterech Pancernych polecam biografię Pana Janusza Gajosa. Moja Babcia dostała ją jeszcze w ubiegłym roku z okazji imienin i oczywiście przeczytała z wielką przyjemnością, a następnie pożyczyła swojej siostrze (Elżbieta Baniewicz “Gajos”, cena: 42,22 zł, www.matras.pl).

2. Większość babć lubi gotować, ale jeśli Wasza babcia jest także zainteresowana światem to polecam tę książkę, w której oprócz przepisów znajdzie także opowieści o historii i geografii Francji, a także ciekawostki o ludziach z całego świata zakochanych we francuskiej kuchni (Marek Brzeziński “Kulisy kulinarnej akademii”, cena: 33,76 zł, www.matras.pl).

3. O Danie Brownie można mieć różne zdanie, ale jednego nie można mu odmówić – wie jak trzymać czytelnika w napięciu. Swego czasu jego “Kod da Vinci” uratował mnie, gdy nagle i niespodziewanie musiałam sama spędzić noc na Heathrow i bałam się, że jak zasnę to obudzę się już bez bagażu. Jeśli Wasi dziadkowie też cenią taki rodzaj literatury to na pewno ucieszy ich najnowsza pozycja tego autora (Dan Brown “Inferno”, cena: 62,66- twarda okładka, www.matras.pl).

Wiele babć i dziadków interesuje się historią, co nie dziwi biorąc pod uwagę ile tego, co my znamy wyłącznie z podręczników oni przeżyli sami. Dlatego książki historyczne są niezmiennie popularne wśród starszego pokolenia. W takim przekrojowym spojrzeniu na historię Polski połączonym wspólnym motywem zdrady chyba każdy znajdzie coś, co go zainteresuje (Sławomir Koper “Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL”, cena: 29,61 zł, www.matras.pl).

Skoro słuchacze Radia Maryja to głównie osoby starsze to z rachunku prawdopodobieństwa wynika, iż wiele naszych babć to osoby bardzo religijne. Dla nich książka o mamie Papieża będzie idealnym prezentem – trochę wspomnianej wyżej historii, trochę wątku religijnego, a trochę dziejów rodziny (Milena Kindziuk “Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej”, cena: 19,44 zł, www.matras.pl).

Macie dziadka, który pasjonuje się sportem? Jeśli tak, to sprawa jest bardzo prosta! Dla pokolenia pamiętającego Igrzyska Olimpijskie w Moskwie autobiografia Władysława Kozakiewicza jest wręcz lekturą obowiązkową – u nas w rodzinie czytają ją właśnie i mój Tata i Tata Pana M. (Władysław Kozakiewicz, Michał Pol “Nie mówcie mi jak mam żyć”, cena:33,83 zł, www.matras.pl).

A na koniec coś dla tych mężczyzn, którzy lubią wszystko wiedzieć najlepiej. Mała książeczka z interesującymi historyjkami ze świata przyrody i nie tylko, która pozwoli im zadawać niecodzienne zagadki bliskim, a może stać się pretekstem do świetnej zabawy z wnukami (Mick O’Hare “Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne? i 101 innych intrygujących pytań”, cena: 27,67 zł, www.matras.pl).

Bardziej uważni czytelnicy mogą stwierdzić, iż się powtarzam. Dwie ostatnie pozycje wystąpiły już bowiem w zestawieniu 7 książek pod choinkę, ale ja sądzę, że o naprawdę dobrych książkach po prostu warto przypominać!
* Mam nadzieję, że nie tylko ja uważam, iż pomysł na ten wpis jest genialny w swej prostocie 😉

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.matras.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Matras to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.
 
Tagi: ,

Kategoria: , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 podarunków dla babci-domatorki i rozrywkowego dziadka

Następny

Prezentuję ściągawkę dla zapominalnych wnucząt

Comments are closed here.