Prezentuję 14 pomysłów na prezent na Dzień Matki

18 maja 2014
oraz rozwiązanie książkowego konkursu

W sumie sama nie jestem pewna na co czekaliście bardziej – na kolejne propozycje prezentów na Dzień Matki czy na rozwiązanie konkursu, w którym można wygrać “Swoją drogą” Tomka Michniewicza z jego autografem. Podobno najbardziej zaangażowani czytelnicy wczesnym wieczorem na zmianę odświeżali stronę bloga i fanpage czekając na nowy wpis, więc już nie trzymam Was więcej w niepewności tylko prezentuję to, co mam dziś do zaprezentowania. A że będzie tego jeszcze więcej niż zwykle (bo aż 14 pomysłów) to możecie sobie przygotować kawkę i czekoladkę, na przykład taką.

Od kilku już dni myślałam jakie propozycje prezentów na Dzień Matki pokazać Wam teraz, kiedy do tego święta został już właściwie tydzień, ale kiedy dziś szykowałam prezent dla mojej Mamy (tabliczkę czekolady ze zdjęciami, analogiczną do tej, jaką widzicie powyżej) doszłam do wniosku, że jest coś, co jest gwarancją radości dla każdej mamy. Jest nawet kilkanaście takich cosiów i co więcej pojawiły się już one na tym blogu (kilkając na linki przeniesiecie się do wpisów z pełnym opisem tych pomysłów)!

prezenty dla mamy
7 prezentów dla sentymentalnych mam

Co prawda wpis o 7 prezentach dla sentymentalnych mam, który powstał na prośbę Hubisiowej Mamy, tworzyłam raczej z myślą o młodej mamie, ale prawda jest taka, że znacząca większość tych prezentów doskonale nada się na prezent dla mamy trochę starszych dzieci. Kiedy dziś wybierałam zdjęcia do tej bardzo niezwykłej tabliczki czekolady jaką moja Mama dostanie w prezencie naprawdę nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że każda mama, a w pewnym sensie szczególnie mama dorosłych już dzieci, pragnie zatrzymać wspólnie spędzone chwile, więc każdy prezent, który ten cel osiąga będzie prezentem trafionym!

prezent dla dziadka
7 prezentów dla dziadków z wnukami w roli głównej

Jak to możliwe, że z okazji Dnia Matki przypominam o prezentach dla dziadków? No cóż, moja mama jest już także babcią i wiele Waszych mam pewnie też, więc te pomysły, które sprawdzały się w styczniu ze zdjęciami wnuków, teraz jak najbardziej sprawdzą się ze zdjęciami nas samych jako dzieci! Dla swoich mam, for better or worse, na zawsze będziemy przecież dziećmi.

I to zdanie doskonale łączy prezentową tematykę dzisiejszego wpisu i książkę Tomka Michniewicza. Jeden z fragmentów “Swoją drogą”, który najmocniej zapadł mi w pamięć brzmi bowiem tak:

‘Dla swoich rodziców ich dzieci zawsze mają dziesięć lat. Załóż szalik, uczesz się, odżywiaj się lepiej, dbaj o siebie. Możemy mieć żony, mężów, swoje dzieci, możemy już łysieć i zapuszczać brzuszek. To nieważne. W oczach naszych rodziców zawsze będziemy wymagać troskliwej opieki. Znana prawda.
Ale może jest też tak, że ja w kontaktach z rodzicami zawsze będę nastolatkiem. Ich każda uwaga irytuje mnie bardziej, niż powinna. Tak jak kiedyś, gdy kazali mi wracać wcześnie do domu albo wypytywali, gdzie byłem i z kim.”


Nietypowy cytat jak na książkę o podróżach, prawda? Ale to nie jest typowa książka o podróżach i dlatego tak Wam ją polecam! Dlatego też tak cieszę się z Waszego udziału w tym konkursie – bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia i muszę przyznać, że niejednokrotnie mnie zaskoczyłyście (jakoś same kobiety postanowiły wystartować). W pewnym sensie zaskoczeniem jest dla mnie też wygrywające zgłoszenie – trochę dlatego, że prawie nic nie wiem o jego autorce, a trochę dlatego, że jako jedna z niewielu wybrała pozornie bliskie rejony. Kto to taki? (tu grają werble) Michalina, która napisała, że chciałaby odwiedzić nieturystyczne i nieodkryte rejony Francji i poznać ten kraj bardziej. I wcale nie dlatego, że sami w tym roku byliśmy we Francji, ale dlatego, że właśnie uzasadnienie tego wyboru było najbardziej w stylu “Swoją drogą”. A zatem Michalina, prześlij mi proszę swój adres i to najlepiej jak najszybciej!

A na koniec tradycyjne prezentowe pytanie – który z tych 14-stu powyższych prezentów wybralibyście dla swojej mamy?


P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.instadruk.pl oraz www.prezentujeprezenty.pl

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję namiot dla każdego młodego indianina

Następny

Prezentuję zestaw dla mamy, która wie lepiej

Comments are closed here.