Prezentuję kilka patentów na prezenty dla nastolatków

29 maja 2014
czyli jak nie wyjśc na wapniaka (czy tak się jeszcze mówi?!)

Kiedy jakiś czas temu, niezależnie od siebie, różne czytelniczki bloga poprosiły mnie o wpis o prezentach dla nastolatków padł na mnie blady strach. Jeśli bowiem jest kategoria prezentów, na której zupełnie się nie znam to są to właśnie prezenty dla nastolatków. Już nawet z prezentami dla teściowej było łatwiej…

Ale zanim pomyślicie, że w związku z takim wstępem nie warto czytać dalszej części tego wpisu to pochwalę się Wam, że miałam przy jego tworzeniu pomoc i to pierwszej klasy. Panie i panowie, pokłońcie się z szacunkiem zanim zaczniecie czytać dalej albowiem radą i doświadczeniem służyła mi sama Nishka!

prezenty dla nastolatków


1. Patent pierwszy – nie przeginaj z edukacyjnym walorem prezentu

Jaka jest pierwsza i najważniejsza zasada teorii prezentowej? Prezent ma być spełnieniem pragnień i marzeń! Dlatego drodzy rodzice, zaklinam Was, odrzućcie pokusę podarowania swojemu nastolatkowi prenumeraty czasopisma popularnonaukowego tylko dlatego, że Wy uważacie, iż to poszerzy jego horyzonty. Oczywiście jeśli akurat Wasz nastolatek o niczym innym nie marzy to będzie to rewelacyjny prezent, ale statystycznie rzecz biorąc szanse są na to niewielkie. A chyba lepiej dać coś, co sprawi radość Waszemu dziecku, nawet jeśli nie dostaniecie za to pochwały od pani nauczycielki, prawda?   


2. Patent drugi – zastanów się, co jest naprawdę ważne dla Twojego nastolatka


Jeśli się dobrze zorientowałam nastoletni chłopcy interesują się głównie komputerami, a nastoletnie dziewczyny interesują się głównie ciuchami. Jeśli zatem chcecie naprawdę sprawić radość swoim nastoletnim latoroślom podarujcie im rzeczy z tych kategorii.

Nie jestem co prawda jakimś guru w kwestiach komputerowych, ale kocham różne technologiczne gadżety, więc jeśli potrzebujecie podpowiedzi w tym zakresie zajrzyjcie do wpisu o 7 prezentach dla nerda. A jeśli pomimo tego, co napisałam powyżej chcecie, aby Wasz prezent posiadał także walor edukacyjny postawcie na Kindle. Już od dawna mam w planach wpis o tym cudownym urządzeniu, ale na potrzeby dzisiejszej tematyki zdradzę Wam, że nastoletnia córka Nishki podkrada jej taki czytnik, co chyba najlepiej świadczy o zainteresowaniu młodzieży tego typu gadżetami!

Kindle 5 WIFI bez reklam – cena: 245 zł (www.agito.pl)

O ile jednak prościej jest kupić nastoletniemu chłopakowi komputerowy gadżet niż wybrać ciuch dla nastoletniej dziewczyny! Oczywiście taki, który spodoba się jej samej, a nie jej mamie. Dlatego wcale mnie nie zdziwi, że wiele rodziców daje swoim nastoletnim córkom pieniądze, aby mogły kupić sobie to, co same wybiorą. Tyle tylko, że ja zamiast pieniędzy wolałabym dawać karty podarunkowe – po pierwsze zawsze to jednak wygląda bardziej elegancko niż same banknoty, a po drugie daje gwarancję ‘wydania’ prezentu w określonym sklepie.

3. Patent trzeci – zaskocz swojego nastolatka!

Na koniec zachowałam mojego asa w rękawie – to jest coś o czym Nishka nie wspomniała w naszej korespondencji, ale kiedy ją dopytałam potwierdziła moje przypuszczenia, iż byłby to rewelacyjny prezent. Wyobraźcie sobie minę nastolatka, który dostaje w prezencie zwiedzanie stadionu swojej ukochanej drużyny, albo lekcję gry na perkusji, albo jazdę na quadach. A może chcecie zaskoczyć swoją nastolatkę ofiarowując jej prywatną lekcję jazdy konnej czy warsztaty fotografii? To wszystko jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy kilka kliknięć w serwisach takich jak KatalogMarzeń.plWyjątkowy Prezent czy Prezentokracja, aby sprawić swojemu nastolatkowi prawdziwą niespodziankę. Zależnie oczywiście od wybranej atrakcji różna jest cena takiego prezentu, ale najtańsze, a wciąż bardzo atrakcyjne z nich kosztują mniej niż 50 zł.

To, co sama najbardziej lubię w tych serwisach to tak zwane księgi marzeń czy przeżyć – pozwalają one osobie obdarowanej wybrać konkretną atrakcję z kilkudziesięciu różnych propozycji – gdyż oprócz radości z prezentu niosą one także coś dla tego, kto prezent daje. Patrząc na to jakiego wyboru dokonuje druga osoba możemy się o niej sporo dowiedzieć i często samemu przeżyć małe zaskoczenie! Biorąc pod uwagę jak skryte bywają czasem nastolatki to chyba sposób na zadowolenie wszystkich w rodzinie przy okazji jednego prezentu.

Pakiet Przeżyć “Dla Niego” – cena: 159 zł (www.wyjatkowyprezent.pl)
Pakiet Przeżyć “Artystyczne Pasje” – cena: 129 zł (www.wyjatkowyprezent.pl)

Pisząc poprzedni wpis, o prezentach na Dzień Dziecka dla maluchów i starszaków, wiedziałam, że mogę liczyć na Wasz odzew, bo wiem, że wśród czytelniczek sporo jest mam małych dzieci. Mam nadzieję, że przy okazji tego wpisu ujawnią się zaglądający tu rodzice nastolatków i nie tylko ocenią moje patenty na prezenty dla tej grupy wiekowej, ale też zdradzą swoje.


P.S. Zdjęcia pochodzą ze stron www.agito.pl, www.zara.com/pl/pl oraz www.wyjatkowyprezent.pl

Zawarte w tym wpisie linki do sklepu Agito.pl oraz serwisów KatalogMarzeń.plWyjątkowy Prezent i Prezentokracja to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie jakiegokolwiek zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za swoje zakupy, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków. 
Tagi: , , , ,

Kategoria: , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 prezentów na Dzień Dziecka

Następny

Prezentuję 7 pozytywnych prezentów

Comments are closed here.