Prezentuję 7 podróżniczych książek na wakacje

9 lipca 2014
i dodatkowo jeden film

Kilka dni mnie nie było na blogu, bo Pan M. zrobił sobie w poniedziałek wolne i dzięki temu mieliśmy nasz prywatny długi weekend na działce! Trzy dni offline zaowocowały kolejną przeczytaną książką i pomysłem na dzisiejszy wpis. Znów bowiem zabrałam ze sobą na działkę książkę Tomka Michniewicza i znów po jej przeczytaniu miałam masę przemyśleń podróżniczych i nie tylko. Jeśli Wy też lubicie ciekawe podróżnicze lektury to mam dla Was 7 propozycji na ten wakacyjny sezon, a wśród nich coś z każdego zakątka świata.

książki podróżnicze

Dla wielbicieli Azji


Na początek oczywiście “Samsara” czyli książka, którą czytałam w miniony weekend. Po przeczytaniu “Swoją drogą” od razu kupiłam poprzednie książki Tomka Michniewicza i kiedy rozmawiałam o nich z innymi często słyszałam opinię, że “Samsara” to jedna z najlepszych książek podróżniczych jakie czytali. Teraz z pełną odpowiedzialnością mogę się z nimi zgodzić. Przekrój miejsc i historii jakie można poznać dzięki tej książce jest tak wielki, że właściwie nie umiem jej podsumować w kilku zdaniach. Niech zatem za rekomendację posłuży fakt, iż gdy tylko ja sama skończyłam ją czytać zabrał się za nią Pan M. zachęcony tym jak bardzo mi się ona spodobała.

Tomek Michniewicz “Samsara. Na drogach, których nie ma” – cena: 33,99 zł (www.merlin.pl)

Dla tych, którym doskwierają upały


Kiedy wpadłam na pomyśl tego wpisu od razu pomyślałam o tej książce. Jest pod pewnymi względami takim odd-man out w tym zestawieniu, ale powinna się spodobać tym, którzy narzekają na panujące obecnie upały. Nie pasuje do pozostałych, bo jako jedyna jest po angielsku, napisana przez kobietę i w dodatku o bardzo specyficznym rejonie świata. Nie polecam jej dla każdego, ale… jeśli naprawdę dobrze znacie angielski i doceniacie piękno tego języka, jeśli ciekawią Was rejony polarne i lubicie historie wypraw dawnych odkrywców to koniecznie przeczytajcie tę książkę. Albo dajcie ją w prezencie takiemu osobnikowi jak Pan M. – minęło już pięć lat odkąd ją czytaliśmy, a wciąż ją wspominamy!

Sara Wheeler “Terra Incognita. Travels in Antarctica” – cena: 6,99 funta (www.amazon.co.uk)

Dla kochających mapy


To skoro już jesteśmy przy nietypowych książkach podróżniczych czas na książkę nie do czytania a do oglądania i opowiadania czyli “Mapy”. Ja wiem, że to już chyba czwarty lub piąty wpis, w którym wspominam o tym wydawnictwie, ale nie spocznę póki nie będzie go w każdym domu! Serio, serio! Uważam, że to pozycja absolutnie obowiązkowa! I sposób na podróże dla dzieciaków, które większość wakacji spędzają w domu – wystarczy urządzać sobie tematyczne tygodnie związane z określonymi krajami czy kontynentami i uczyć się o tych miejscach, słuchać muzyki z niej pochodzącej, oglądać zdjęcia i filmiki w sieci, a nawet starać się ugotować regionalne dania z całego świata!

Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska “Mapy” – cena: 43,99 zł (www.merlin.pl)

Dla młodych podróżników


Pierwsza podróżnicza książka jaką przeczytałam. Do dziś pamiętam ją z drobnymi szczegółami (łącznie z tym jak się zaczyna!) i gdy o niej myślę robi mi się tak przygodowo na sercu. Teraz nie mogę się oczywiście doczekać jej ponownej lektury z Oleńką. Przygody Tomka uczą nie tylko geografii, ale też historii i tolerancji dla innych kultur. I choć zostały napisane dawno temu, a traktują o czasach gdy Polski nie było na mapie, ani trochę się nie zdezaktualizowały!

“Tomek w krainie kangurów” Alfred Szklarski – cena: 22,99 zł (www.merlin.pl)

Dla mojego Taty i innych marzących o podróży przez Stany


Waldemar Łysiak może Wam się różnie kojarzyć, ale kiedy powiedziałam Panu M., że w dzisiejszym zestawieniu pokażę jego “Asfaltowy saloon” od razu się zgodził, że to rewelacyjny pomysł. Lata temu, pan Łysiak zrealizował niespełnione marzenie mojego Taty – przejechał samochodem przez Stany Zjednoczone. Co więcej zrobił to w bardzo ciekawych czasach, dzięki czemu znajdziecie w książce kawałek historii Ameryki (m.in. reakcję kraju na śmierć króla rock&rolla).

Waldemar Łysiak “Asfaltowy saloon” – cena: 47,49 zł (www.merlin.pl)

Dla żeglarzy


Większość podróży o jakich możecie przeczytać w powyższych książkach odbywa się drogą lądową lub powietrzną, więc dla równowagi pora na trochę morskich opowieści. Wierzyć mi się nie chce, że moglibyście nie słyszeć o “Kon-Tiki” czyli książce-relacji z przeprowadzenia empirycznego dowodu na możliwości żeglugi w bardzo dawnych czasach. Teraz możecie nabyć dla siebie lub w prezencie dla zapalonego żeglarza pakiet składający się z książki i filmu dokumentalnego nakręconego w trakcie przeprawy tratwą przez Pacyfik. Tylko polecam najpierw czytać a dopiero później oglądać film!

“Kon-Tiki. Tratwą przez Pacyfik” (książka + DVD) – cena: 59,99 zł (www.merlin.pl)

Dla zwariowanych auto-maniaków


A na koniec książka, którą w najbliższym czasie dostanie ode mnie Pan M. i to nie tylko ze względu na tytuł (kto pamięta jego polarne fascynacje tego nie zdziwi, że chętnie zostałby arktycznym ninja). Książkę napisał Richard Hammond, jeden z trójki wariatów z Top Gear czyli najlepszego programu motoryzacyjnego na świecie, i zdradza w niej kulisy wypraw, na których kręcone były rozmaite odcinki programu, w tym m.in. jeden z naszych ulubionych o wyścigu na biegun północny!

Richard Hammond “Jak zostać arktycznym ninja” – cena: 29,99 zł (www.merlin.pl)

Oczywiście ciekawa jestem czy czytaliście te książki, a jeśli nie to które zabralibyście ze sobą na wakacje, ale przede wszystkim mam nadzieję, że w komentarzach podzielicie się swoimi ulubionymi podróżniczymi lekturami. Jak dobrze pójdzie to nie starczy nam wakacji, żeby je wszystkie przeczytać!

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.merlin.pl oraz www.amazon.co.uk

Zawarte w tym wpisie linki do sklepów Merlin i Amazon to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu polecanych przeze mnie książek otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi: , ,

Kategoria: , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję kilka gadżetów na oblewanie sesji i innych sukcesów

Następny

Prezentuję 7 gadżetów dla owocożerców

Comments are closed here.