Prezentuję 7 polskich prezentów dla obcokrajowców

11 sierpnia 2014

Z czym kojarzy Wam się Polska?

Jest taka zasada związana z prezentami – najłatwiej kupić prezent komuś, kto jest do nas podobny. Dlatego jednym z najtrudniejszych prezentowych wyzwań jest znalezienie prezentu dla kogoś, kto bardzo się od nas różni, bo pochodzi z innego kraju. Wyzwanie robi się jeszcze trudniejsze, jeśli chcemy, aby ten podarunek w jakiś sposób nawiązywał do naszego kraju. Ale nie martwcie się – jako osoba, która nie raz i nie dwa musiała się zmierzyć z tym problemem dla Was aż 7 polskich prezentów dla obcokrajowców.

polska

Zaczniemy od teorii. Wybierając prezent dla obcokrajowca, oprócz oczywiście osoby obdarowanego, należy rozważyć dwie istotne kwestie – konieczność transportu prezentu i ewentualne różnice kulturowe (czyli m.in. to o czym pisałam przedstawiając Wam przesądy związane z prezentami obowiązujące w różnych krajach świata). Dlatego właśnie większość moich dzisiejszych propozycji to rzeczy niewielkie, lekkie i niekontrowersyjne, aczkolwiek będą też wyjątki od tej politycznej poprawności. A zatem z czym kojarzy Wam się Polska?

Z nazwą i kształtem?

Na dobry początek jeden z moich ukochanych typów prezentów czyli koszulka. W Koszulkowo znajdziecie koszulki dla każdego i na każdą okazję. Znajdziecie też taką, która pokazuje kształt naszego kraju i jego nazwę w wielu językach.

pulpetpolska_tshms_blck_1
Koszulka Polska Poland Polonia (cena: 55 zł; Koszulkowo)

Z pierogami?

Kontunując wątek prezentów tekstylnych przedstawiam Wam prezent, który swego czasu sama wręczałam mojej francuskiej przyjaciółce. Oto torba, która wychwala zalety polskiej kuchni, a jednocześnie jest praktyczna i naprawdę łatwa w przewiezieniu w dowolne miejsce na świecie. Zachwyci wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli okazję próbować pierogów, bigosu czy żurku.

Torba i love pierogi
Torba bawełniania “I love pierogi” (cena: 29 zł; Spod Lady)

Z krówkami?

Jednym z klasycznych podarunków dla cudzoziemców są polskie słodkości, jednak nie wszystkie słodycze dobrze znoszą transport, zwłaszcza w upale. Dlatego polecam to eleganckie pudełko krówek mordoklejek – też są przepyszne i typowo polskie, a upał im nie straszny. Można też zmusić też przy okazji nauczyć cudzoziemców pięknego polskiego słowa ‘mordoklejka’ 😉

krówki mordoklejki
Puszeczka Krówki “mordoklejki” (cena: 13 zł; Spod Lady)

Z bursztynem?

Jakiekolwiek rękodzieło jest zagranicą bardzo drogie i bardzo cenione, a polscy twórcy umieją wytwarzać prawdziwe małe dzieła sztuki, które u nas są relatywnie tanie. Dlatego właśnie kolejne trzy propozycje prezentów dla obcokrajowców to różnego rodzaju produkty hand-made. Na początek bardzo kobieca biżuteria z polskim bursztynem. Jeśli Wam już znudziły się takie akcesoria to pomyślcie jak oryginalnie będą wyglądały we Włoszech, w Hiszpanii czy w Ameryce!

kolczyki bursztyn
Bursztyn i srebro kolczyki (cena: 59 zł; Pakamera)

Z filcem?

Ostatnimi czasy nastała wielka moda na filcowe produkty. Dziewczyny chodzą z filcowymi torebkami, dzieci bawią się filcowymi zabawkami, a mi bardzo spodobało się takie wykorzystanie tego materiału. Podkładki pod kubki to jeden z moich ulubionych prezentów, bo przydadzą się o każdej porze roku i w każdym chyba domu. A że są niewielkie i lekkie to łatwo będzie je przewieźć.

filcowe serwetki pod kubek
Filcowe serwetki pod kubek 4szt. szare (cena: 41 zł; Pakamera)

Z ceramiką?

Czas na obiecane wyjątki od prezentów niewielkich i łatwych w transporcie. Znacie Ceramikę Bolesławiec? Pewnie znacie. A wiecie jak zachwyca ona obcokrajowców? Jakim rarytasem jest w innych częściach świata? Pewnie już nie. To podpowiem Wam, że zachwycają się nią i cudzoziemcy mieszkający w naszym kraju i ci, którzy nigdy tu nie byli. Z ceramiki robione są różne cuda; najbardziej klasyczne są oczywiście miski, talerze i kubki, ale widziałam też różnego rodzaju figurki ozdobne i ciekawe gadżety w stylu podstawki na torebkę od herbaty. Przy tej ilości modeli i wzorów jedynym problemem jest wybór jednego konkretnego.

boleslawiec

Miseczka 9CM – cena około 20 zł; Ceneo)

Z wódką?

I jak to mawiają last, but not least – mimo zastrzeżeń o politycznej poprawności nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć polskiego trunku. Nie polecam dawania go w prezencie wyznawcom Allaha, ale wszystkich innych powinien zadowolić, szczególnie w tak pięknym i nietypowym opakowaniu. Taką właśnie Żubróweczkę woziłam jako prezent zagranicę nie raz i nie dwa, więc wierzcie mi, że polecam ją z własnego doświadczenia. Tylko uważajcie przy wspólnym piciu polskich wódek, bo rzeczywiście niewielu cudzoziemców ma tak mocne głowy jak my Polacy, a nie wypada ich zawstydzać ani kiedy są naszymi gośćmi ani gdy są gospodarzami.

Żubrówka w skórze
Żubrówka w skórze (cena: 55 zł; Sklep Ballantines)

A Wy jakie polskie produkty dajecie w prezencie obcokrajowcom?

Zawarte w tym wpisie linki to w większości tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

 

Tagi: , , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 najlepszych prezentów z wakacji

Następny

Prezentuję 7 uniwersalnych prezentów dla kobiety

Comments are closed here.