Prezentuję 7 prezentów dla prawnika

27 października 2014

Prezenty dla profesjonalistów – odcinek 1

Pewne zawody niosą ze sobą wyjątkowy prestiż, ale jednocześnie wyjątkowe brzemię. Jak ostatnio usłyszałam: ‘w tym kraju każdy jest lekarzem, prawnikiem i politykiem’. Od polityki na tym blogu staram się trzymać z daleka, ale prawnicy, lekarze i specjaliści od finansów będą – w pewnym sensie – bohaterami nowego cyklu na blogu, w którym zaprezentuję Wam prezenty dla profesjonalistów.

prezent dla prawnika

Partnerem tego wyjątkowego cyklu jest sklep Galante.pl, który jest prawdziwym królestwem dla eleganckich mężczyzn. We wpisach z tego cyklu przedstawię Wam najciekawsze produkty z ich oferty, ale biorąc pod uwagę jak szeroki mają asortyment, polecam Wam po prostu wizytę na ich stronie. Przyznam Wam się od razu, że gdy otrzymałam tę propozycję współpracy i zajrzałam na stronę Galante.pl, żeby zobaczyć czy znajdę tam coś ciekawego do pokazania Wam na blogu to wsiąkłam na dłuższą chwilę, bo tak wiele rzeczy zwróciło moją uwagę.

Nie pokuszę się tu o przedstawienie swoich poglądów na temat tego, jaki jest typowy prawnik, a mógłby być to przedmiot ciekawych badań socjologicznych. Mogę jednak z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż znam wystarczająco dużo prawników, aby być w stanie określić kilka cech wspólnych panów i pań mecenasów, zwłaszcza tych związanych z wykonywanym zawodem. I to właśnie tymi cechami kierowałam się wybierając do dzisiejszego wpisu te siedem prezentów przedstawionych poniżej.

Spinki dla Pana Mecenasa

Spinki do mankietów od dawna są jednym z moich ulubionych prezentów. Doskonale sprawdzą się jako prezent dla prawnika, bo wielu prawników to niezwykle eleganccy mężczyźni, którzy mają w szafie niejedną koszulę na spinki. I choć naprawdę miałam wrażenie, że rynek ciekawych spinek do mankietów mam już doskonale poznany, to dopiero w Galante.pl odkryłam tak wielki ich wybór, że nie byłam w stanie ograniczyć się do pokazania Wam wyłącznie jednego ich modelu. Dlatego polecę Wam trzy różne wersje spinek dla prawników, z których szczególnie zachwyciły mnie te czerwone z modnym ostatnio hasłem ‘keep calm’ czyli “zachowaj spokój”.

spinki do mankietów dla prawnika
Spinki do mankietów Dla prawnika PS-031 (cena: 119 zł; Galante)

Jeśli znani Wam prawnicy unikają tak ognistej czerwieni (choć ponoć jest ona atrybutem ludzi pewnych siebie) to w ofercie Galante.pl znajdziecie też bardziej stonowane prawnicze spinki, w tym moje ukochane, o starych prawnikach, którzy nie umierają, tylko loose their appeal. Pokochałem te spinki za piękną grę słów, bowiem to stwierdzenie po angielsku oznacza zarówno przegraną w instancji odwoławczej jak i utratę wdzięku, a przecież i jedno i drugie jest równie traumatycznym przeżyciem 😉

spinki do mankietów prawnik
Spinki do mankietów Prawnik KC-63 (cena: 89 zł; Galante)
spinki do mankietów dla prawnika
Spinki do mankietów Prawnik KC-250 (cena: 89 zł; Galante)

Piękna Temida

W kancelariach prawnych znajdziecie zawsze wiele atrybutów związanych z wykonywaniem zawodu adwokata czy radcy. W szafach wisieć będą togi, w sekretariatach pełno będzie korespondencji z sądów, a na biurku… czasem znajdziecie piękną kobietę z zawiązanymi oczami i wagą w ręce. Ta kobieta to Temida – bogini sprawiedliwości – która jest moim zdaniem rewelacyjnym pomysłem na prezent dla prawnika, zwłaszcza takiego, który dopiero urządza swój gabinet.

figurka temida
Figurka Temida Veronese (cena około 150 zł; Ceneo)

Notes dla profesjonalisty

Nawet bardzo nowocześni prawnicy, którzy na salę sądową wchodzą z iPadem i na nim notują przebieg rozprawy, mają kalendarze i notatniki, bo pewne rzeczy po prostu wymagają spisania na papierze. Produkty marki Moleskine – piękne, a jednocześnie funkcjonalne – są moim zdaniem stworzone dla tego typu osób. Niejednokrotnie polecałam Wam kalendarze Moleskine i pewnie znów o nich wspomnę przy okazji zbliżających się Świąt, jednak do dzisiejszego wpisu lepiej pasuje ten notes. Nawet jego nazwa – Professional Folio – wskazuje na to, że idealnie nadaje się on dla profesjonalistów, którzy chcą panować nad różnymi projektami i terminami. Uwierzycie, że jest w nim nawet spis treści?!

notes professional
Notes Professional Folio L (cena: 86 zł; Fabryka Form)

Podpisy tylko piórem

A skoro już o pisaniu mowa… to ani robiąc notatki w tak eleganckim notesie ani podpisując skargę kasacyjną czy umowę na grube miliony nie wypada korzystać z długopisu. Chyba nie znam prawnika, który nie miałby pióra i który nie czerpałby przyjemności z pisania nim. Jeśli zatem znacie jakiegokolwiek pana mecenasa lub jakąkolwiek panią mecenas, która wciąż najważniejsze dokumenty podpisuje długopisem to koniecznie podarujcie jemu lub jej takie klasyczne pióro.

pióro wieczne hellada silver
Pióro wieczne Hellada Silver 1906 S/F (cena: 209 zł; Galante)

Torba na akta

Jednym z mniej znanych faktów o pracy prawnika jest to, jak wielkiej siły fizycznej ona wymaga, zwłaszcza od adwokatów i radców stale bywających w sądach – komputer, notatki, akta; to wszystko trochę waży. I trzeba w czymś te rzeczy nosić. Dlatego duża, elegancka, ale i wygodna torba to obiekt marzeń wielu mecenasów. W ofercie Galante.pl znajdziecie wiele różnych skórzanych teczek czy toreb, więc możecie zastanawiać się jakimi kryteriami kierowałam się wybierając tę poniższą. Po pierwsze bardzo spodobał mi się jej design, a po drugie Pan M., którego poprosiłam o konsultację w tym zakresie, zwrócił uwagę na fakt, iż jest ona największa, a rozmiar – jak wiemy – ma znaczenie!

Duża torba na ramię Harvard
Duża torba na ramię Harvard V-16054 XL (cena: 599 zł; Galante)

Podwójny wizytownik

W takiej torbie, a także w torebce pani mecenas, nie może zabraknąć wizytownika! Co prawda jakiś czas temu pokazywałam Wam nietypowe i kolorowe wizytowniki, ale do tego wpisu wybrałam coś bardziej stonowanego i funkcjonalnego. Ten skórzany wizytownik będzie pasował i do kobiety i do mężczyzny, a w dodatku do prawnika w każdym wieku. Ponadto, dzięki dwóm przegródkom łatwiej w nim oddzielić wizytówki własne (do rozdania) od tych otrzymywanych, co pomoże uniknąć wręczania nie swojej wizytówki przez pomyłkę.

wizytownik philippi giorgio dwustronny
Wizytownik Philippi Giorgio dwustronny (cena: 143 zł; Fabryka Form)

Sądowy dramat

Wszystkie powyższe prezenty służyć będą prawnikom w godzinach pracy, ale wiem, że i oni spędzają czas poza kancelarią czy sądem, więc mam także propozycję prezentu rozrywkowego. Na tyle na ile prawnicy potrafią się rozerwać 😉 Ten film nie jest łatwą, lekką i przyjemną komedią, ale to moim zdaniem dobrze. To dramat i to nie tyle prawniczy co psychologiczny, bowiem tytułowych 12 gniewnych ludzi to przysięgli, a nie adwokaci czy sędziowie. Jestem jednak pewna, że zachwyci wielu prawników, także tych, którzy w sądzie wcale nie bywają.

dwunastu gniewnych ludzi
DVD ‘Dwunastu gniewnych ludzi’ (cena około 30 zł; Ceneo)

Jestem bardzo ciekawa jak podoba Wam się ta dzisiejsza siódemka i czy chcielibyście podarować takie przedmioty swoim znajomym prawnikom (i nie tylko!). Koniecznie napiszcie w komenarzach, która z dzisiejszych propozycji prezentowych najbardziej przypadła Wam do gustu.

Wpis jest wynikiem współpracy ze sklepem Galante.pl, jednak wszelkie wyrażone powyżej opinie i oceny opisanego produktu są całkowicie szczere i wyłącznie moje lub członków mojej rodziny.

Zawarte w tym wpisie linki to w większości tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.


Tagi: , , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 gadżetów na Halloween party

Następny

Prezentuję 7 prezentów dla fana “Gry o Tron”

Comments are closed here.