Prezentuję 7 pomysłów na prezent dla lekarza

28 listopada 2014

Czy jest tutaj lekarz?

To nie będzie wpis o słynnych kopertach, które podpadają pod paragraf. Nie będzie to też wpis o kwiatkach, czekoladkach i alkoholu dawanych w ramach wdzięczności za pracę lekarzy. O takich prezentach nie piszę z zasady, bo to wcale nie są prezenty! To będzie wpis o rzeczach, które możecie podarować lekarzom, którzy są Waszymi przyjaciółmi lub członkami Waszych rodzin. Bo przecież lekarz to też człowiek i jak inni śmiertelnicy obchodzi czasem imieniny czy urodziny, a nawet Święta!

lekarze2

Zapraszam Was zatem na trzeci odcinek cyklu ‘Prezenty dla profesjonalistów’. Jak być może pamiętacie z wpisów o prezentach dla prawników i prezentach dla finansistów, partnerem tego cyklu jest sklep Galante.pl, w którym znajdziecie wiele ciekawych i eleganckich przedmiotów idealnych na prezent. Zanim jednak ruszycie na zakupy koniecznie przeczytajcie do końca ten wpis, bo znów mam dla Was specjalny kod rabatowy, tym razem na darmową dostawę!

Tylko spokojnie

Sformułowania ‘keep calm‘ czyli ‘zachowaj spokój’ lub ‘trust me‘ czyli ‘zaufaj mi’ do niewielu zawodów pasują tak bardzo jak do lekarzy, dlatego nie powinno Was dziwić, iż jako prezenty dla doktorów polecam spinki do mankietów z takimi napisami. Dodatkowo zachwycił mnie specjalny model spinek dla okulisty – jeśli przypadkiem macie w rodzinie lub wśród znajomych lekarza tej specjalności to myślę, że nie znajdziecie dla niego lepszego pomysłu na prezent!

spinki do mankietów dla lekarza
Spinki do mankietów Dla lekarza PS-381 (cena: 119 zł; Galante)
spinki do mankietow doktor
Spinki do mankietów Doktor PS-066 (cena: 109 zł; Galante)
spinki do mankietów dla okulisty
Spinki do mankietów Okulista SD-1041 (cena: 109 zł; Galante)

Breloczek na klucze do gabinetu

Symbol eskulapa czyli rzymskiego boga medycyny od razu skojarzył mi się z lekarzami, ale wbrew pozorom znalezienie gadżetu z tym motywem (w przeciwieństwie do znalezienia przychodni ze słowem eskulap w nazwie) wcale nie było takie proste. Udało się jednak i mogę Wam zaprezentować ten oto mały prezent, który przyda się każdemu lekarzowi, choćby na klucze do gabinetu.

brelok dla lekarza eskulap
Brelok dla lekarza – Eskulap (cena: 42 zł; Yego)

Książka na odstresowanie po pracy

Według mojej najlepszej wiedzy seriale medyczne (czy to polskie czy zagraniczne) mają tyle wspólnego z realiami wykonywania zawodu lekarza, co seriale prawnicze z realiami wykonywania zawodu prawnika. Dlatego jako prezent służący relaksowi, ale trochę związany z pracą, polecam dla lekarzy książkę – opartą na faktach, więc prawdziwą, a w dodatku inspirującą, bo o jednym z wielkich polskich lekarzy. Jestem pewna, że każdy lekarz w opisanych w niej historiach znajdzie trochę prawdy o swoim zawodzie.

religa biografia
“Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” (cena około 30 zł; Ceneo)

Gdy w portfelu braknie miejsca…

Napisałam na wstępie, że to nie będzie wpis o słynnych kopertach podpadających pod paragraf i słowa dotrzymam. Nie mogłam się jednak powstrzymać i w dzisiejszym zestawieniu znajdą się dwie rzeczy, które mogą się przydać w związku z tymi typowymi ‘dowodami wdzięczności’ jakie dostają lekarze. Pierszą z nich jest ten klips do banknotów – koperty nosić w kieszeniach raczej niewygodnie, a noszenie większej ilości banknotów luzem raczej skończy się zgubieniem jednego czy kilku, więc ten elegancki drobiazg na pewno pomoże w wygodnym i bezpiecznym noszeniu gotówki.

klips na banknoty
Klips na banknoty KD 4033 (cena: 119 zł; Galante)

Gdy w barku pełno butelek przyda się …

karafka, a nawet dwie! Drugim najczęściej wręczanym lekarzom dowodem wdzięczności są chyba alkohole. Dlatego pomyślałam sobie, że warto lekarzowi podarować prezent, który pozwoli ten alkohol wyeksponować w elegancki sposób czyli karafkę, a nawet dwie. Jeśli ten model wydaje Wam się zbyt nowoczesny dla znanego Wam lekarza to w dawnym wpisie o karafkach znajdziecie jeszcze kilka innych propozycji tego typu prezentów.

komplet dwóch karafek lovers
Komplet dwóch karafek “Lovers” (cena: 200 zł; Ajmara)

Do bazgrania po receptach

O ile dla prawnika polecałam Wam eleganckie pióro to lekarzowi zdecydowanie odradzam dawanie tego typu prezentu. Każdy kto kiedykolwiek widział ręcznie wypisaną receptę lub zalecenia lekarskie wie, że próba napisania ich piórem mogłaby się źle skończyć. Ale czymś przecież pisać trzeba, a reklamowe długopisy od firm farmaceutycznych ani nie są ładne ani nie wzbudzają zaufania. Idealnym rozwiązaniem będzie pióro kulkowe – wygląda ładnie, a nie trzeba nim pisać tak starannie jak prawdziwym piórem.

pióro kulkowe
Pióro kulkowe Pastela Diamond 1903 BD/R (cena: 109 zł; Galante)

Etui dla pani doktor

Przyznam Wam się teraz, iż z całego cyklu prezenty dla profesjonalistów to właśnie z dzisiejszym wpisem miałam największe problemy. Tak się jakoś składa, że znam sporo prawników i osób, które zawodowo zajmują się finansami, więc przez wiele lat mogłam obserwować ich zwyczaje i przedmioty, którymi się otaczają. Lekarzy znam bardzo mało, więc był moment, gdy zastanawiałam się czy uda mi się wymyślić aż siedem pomysłów na prezent dla tej grupy zawodowej. Wtedy nastąpiły zdarzenia będące klasyczną ilustracją powiedzenia ‘nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło’. Otóż pochorowałam się i to dosyć solidnie, w efekcie czego dość często bywałam u mojej pani doktor i przy okazji tych wizyt poobserwowałam sobie jej gadżety. Tym, który zwrócił moją największą uwagę (i który szczęśliwie miał małą metkę z nazwą sklepu ;)) było etui na stetoskop w tak pięknej oprawie graficznej. Gdy na nie patrzyłam aż sama miałam ochotę zostać lekarką!

etui na stetoskop
Etui na stetoskop (cena: 29,90 zł; Sklep dla lekarza)

Bardzo jestem ciekawa czy zaglądają tu jacyś lekarze (lub ich bliscy) i czy podzielają moje opinie o tych powyższych propozycjach prezentowych. Będę Wam bardzo wdzięczna za skomentowanie tego wpisu, bo to zawsze cenna informacja dla innych czytelników. A może jacyś przedstawiciele innych zawodów ucieszyliby się z tych lekarskich prezentów?

Wpis jest wynikiem współpracy ze sklepem Galante.pl, jednak wszelkie wyrażone powyżej opinie i oceny opisanych produktów są całkowicie szczere i wyłącznie moje lub członków mojej rodziny.

Zawarte w tym wpisie linki to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi: , , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję najlepszy prezent dla rodziny z dzieckiem

Następny

Dzień Darmowej Dostawy – gdzie warto dziś zrobić zakupy?

Comments are closed here.