Prezentuję 5 sposobów na niebanalne opakowanie prezentów

23 grudnia 2014
Opakowanie ma znaczenie!
Wiecie, że uwielbiam kupować prezenty, prawda? A wiecie, że uwielbiam je też pakować? I że niezależnie od tego co dostaję w prezencie opakowanie ma dla mnie wielkie znaczenie? Ponieważ lubię pakować prezenty to celebruję tę czynność. Prawie zawsze robię to w wieczór poprzedzający Wigilię, często oglądając przy okazji Love Actually lub inny świąteczny film. Dlatego dzisiejszy wieczór wydaje mi się idealnym momentem na przedstawienie Wam 5 sposobów na niebanalne opakowanie prezentów.
pakowanie prezentow
Zanim jednak pokażę Wam te sposoby dwa słowa dla tych, którzy jeszcze nie mają co pakować. Jeśli jakimś cudem jeszcze brakuje Wam świątecznych prezentów to pomijając biegi z rozwianym włosem po centrum handlowym, które raczej nie mają szans zakończyć się znalezieniem naprawdę udanego prezentu, pozostaje Wam skorzystać z moich propozycji świątecznych prezentów last minute. Większość z nich możecie kupić lub zrobić naprawdę do ostatniej chwili, aczkolwiek wcale Wam tego nie polecam, bo wtedy zabraknie czasu na niebanalne opakowanie tych prezentów!
1. Stary sweter w nowej roli


Tak właściwie to ten sweter był podstawową inspiracją do stworzenia dzisiejszego wpisu! To taki genialny pomysł, że nie mogę o nim zapomnieć odkąd Hania pokazała go na swoim blogu. Znajdziecie u niej dokładny opis krok po kroku jak stworzyć tak piękne opakowanie, a także kilka innych ciekawych pomysłów z użyciem sznurków, koronek, a nawet bombek!
 pakowanie-prezentów-woreczek-ze-swetra-e1418394044626
www.haart.com.pl2. Przesyłka od Świętego Mikołaja


Być może to efekt tego, że kilka lat mieszkałam zagranicą i pamiętam jak bardzo cieszyłam się z każdej paczki, ale z całego zestawu ciekawych pomysłów na zapakowanie prezentów jakie przedstawiła Magda z My Pink Plum najbardziej zauroczyły mnie te właśnie paczuszki! Ale jest tam też trochę innych zachwycających propozycji, w tym piękna wariacja na temat black&white, więc koniecznie zajrzyjcie do jej wpisu!

przesyłka od świętego mikołaja
www.mypinkplum.pl3. Kropki zawsze modne


Szary papier wraca ostatnio do łask i nic dziwnego, bo po dodaniu drobnej choćby dekoracji może wyglądać bardzo szykownie. Maja z bloga Wnętrzarski przygotowała ten piękny kropkowy wzorek w banalny sposób – zamoczyła w białej farbie gumkę od ołówka! Taki DIY to nawet ja bym dała radę wykonać! Wy pewnie zresztą też, prawda?

opakowanie szary papier
www.wnetrzarski.blogspot.com4. Ze zdjęciami

Choć uwielbiam karteczki opisujące dla kogo jest dany prezent (o nich za chwilkę dwa słowa więcej) to zachwycił mnie pomysł Magdy z bloga Wnętrza Zewnętrza! Prezenty zapakowane w zwykły biały papier, po doklejeniu do nich zdjęć wyglądają bardzo ciekawie i elegancko. I na pewno nikt się nie pomyli co dla kogo!

opakowanie prezentu ze zdjęciem
www.wnetrzazewnetrza.pl

5. Karteczki do prezentów

Zdradziłam Wam kiedyś, że w mojej rodzinie na karteczkach dołączanych do świątecznych prezentów pisze się coś więcej niż imię osoby, dla której przeznaczony jest prezent. Czasem są to zagadki, czasem wierszyki, czasem jakieś wspomnienia. Tak czy inaczej potrzebujemy karteczek, na których jest dużo miejsca, żeby się te teksty pomieściły. I tylko dlatego nie korzystam z przygotowanych przez Paulę z bloga One Little Smile etykiet prezentowych. Bo poza tym są one absolutnie zachwycające i mają dużo ciekawsze napisy niż te wszystkie sklepowe zawieszki do prezentów! Na blogu Pauli możecie za darmo pobrać te etykiety, a także przeczytać porady jak najlepiej je wydrukować.

etykiety prezentowe
www.onelittlesmile.pl

A skoro prezenty już kupione i zapakowane to najwyższa pora na świąteczne życzenia! Życzę Wam drodzy czytelnicy, aby te Święte były dla Was czasem radości i spokoju, aby cieszyły Was choinki, prezenty, kolędy, a przede wszystkim fakt Bożego Narodzenia!

Z góry też ogłaszam mały świąteczny urlop od bloga – niedługi, bo pewnie już w weekend pojawi się tu coś nowego. Zajrzyjcie koniecznie, bo mam w planach ciekawy wpis i to z niespodzianką!

P.S. Zdjęcia pochodzą ze stron www.haart.com.pl, www.mypinkplum.pl, www.wnetrzarski.blogspot.com, www.wnetrzazewnetrza.pl oraz www.onelittlesmile.pl

Kategoria: , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 pomysłów na prezent dla minimalisty

Następny

Prezentuję blogowe podsumowania i podziękowania

Comments are closed here.