Prezentuję 7 pomysłów na prezent dla perfekcyjnej pani domu

2 grudnia 2014

Żadnych żelazek i odkurzaczy!

Nigdy nie byłam perfekcyjną panią domu. Zawsze byłam też przeciwna dawaniu kobietom na urodziny czy Święta prezentów w rodzaju odkurzacza, za wyjątkiem modelu, który sam sprząta. Dlatego gdy w ramach akcji Święta jedna z czytelniczek poprosiła o zestaw pomysłów na prezenty dla perfekcyjnej pani domu, początkowo nie sądziłam, iż taki wpis na blogu się pojawi. Ale potem pomyślałam sobie, że to wszystko zależy od definicji perfekcyjnej pani domu!

Jeśli za perfekcyjną panią domu uważacie kobietę, która od rana do nocy tylko sprząta, gotuje i pierze to obawiam się, że nie znajdziecie w dzisiejszym wpisie odpowiednich prezentów. Dla mnie jednak perfekcyjna pani domu to kobieta pracująca, która chce, żeby w domu był w miarę porządek i żeby było coś dobrego do zjedzenia, ale jednocześnie nie ma zamiaru poświęcić na sprzątanie czy gotowanie pięciu godzin dziennie, bo lubi też wieczorem posiedzieć na kanapie z kieliszkiem wina. I dla takiej perfekcyjnej pani domu na pewno znajdziecie tu niejeden prezent!

Do kuchni

Moja perfekcyjna pani domu nie jest Masterchefem. Nie spędza godzin śledząc blogi kulinarne i wymyślając tygodniowe menu. Ale posiłki jada w domu i chce, żeby były smaczne i w miarę zdrowe. Przede wszystkim jednak nie chce się namęczyć szykując te posiłki, dlatego chętnie korzysta z różnych kuchennych gadżetów. Ten pierwszy czyli drylownicę do jabłek opisywałam szczegółowo we wpisie o 7 gadżetach dla owocożerców, więc tu wspomnę tylko, że w tym roku znajdzie się i u nas pod choinką, a w dodatku jest aktualnie w promocji cenowej!

wycinak gniazd jabłek
Drylownica do jabłek Cuisipro (cena: 44 zł; Fabryka Form)

Parowar zaś jest dla mnie odkryciem sezonu! Już od dłuższego czasu Pan M., który ma zapędy, żebyśmy się zdrowo żywili, coś tam mówił o parowarze. Dopiero jesienią najpierw pożyczyliśmy sobie do testów egzemplarz jego siostry, a zaledwie kilka dni później zamówiliśmy sobie dokładnie ten sam model. Parowar jest moim zdaniem idealnym prezentem dla perfekcyjnej pani domu, bo pozwala ugotować bardzo zdrowy, złożony z trzech składników posiłek w jednym urządzeniu i to minimalnym nakładem sił! Wystarczy nalać wody, wszystko ułożyć na odpowiednich poziomach, włączyć timer i zająć się ważniejszymi sprawami. Ideał, a w dodatku kompaktowy – ten model polecany poniżej jest składany, więc w szafce zajmie tyle miejsca co dwa garnki lub jedna większa patelnia. Aha, i on też znajdzie się u nas w tym roku pod choinką; to chyba najlepsza rekomendacja, prawda?

parowar tefal compact
Parowar Tefal VC 1006 Ultra Compact (cena około 175 zł; Ceneo)

Co prawda powyżej napisałam, że moja perfekcyjna pani domu nie jest Masterchefem, ale jeden gadżet musiałam ściągnąć z hitowego wpisu o 14 pomysłach na prezent dla domowego Masterchefa. Ten termometr do pieczeni mnie zachwycił, bo zawsze się zastanawiam czy mięso już się upiekło czy jeszcze nie. I myślę, że każda perfekcyjna pani domu doceni prezent, który pozwoli jej rozwiać tego typu wątpliwości bez konieczności krojenia swojego pięknego dzieła przed podaniem go na stół!

termometr do pieczeni
Termometr do pieczeni Sensero (cena: 79 zł; Fabryka Form)

Do salonu

Są dwa typy przedmiotów, które niezmiennie wprowadzają chaos w salonie – piloty do różnych sprzętów i gazety. Najłatwiej zostawić je tam, gdzie się z nich korzystało czyli na środku kanapy. A to wszystko dlatego, że nie mają swojego stałego miejsca! Dlatego perfekcyjnym paniom domu warto podarować poskramiacze chaosu – stojak na piloty i gazetnik. Oba są nie tylko praktyczne, ale też bardzo estetyczne, choć w zupełnie różnym stylu, więc warto wybrać ten, który bardziej pasuje do salonu naszej pani domu.

stojak na piloty
Stojak na piloty Cozy (cena: 61 zł; Fabryka Form)
gazetnik
Gazetnik (cena: 79,95 zł; Tchibo)

Na imprezę

Perfekcyjna pani domu raz na jakiś czas urządza na pewno przyjęcie czy imprezę. Przy takiej okazji pewnie woli spędzać czas rozmawiając z gośćmi niż próbując sprać plamy z czerwonego wina czy myjąc wciąż ręcznie kieliszki, bo nikt nie pamięta, który był czyj. Co prawda gadżetu, który uchroniłby przed wylaniem wina z kieliszka jeszcze nie wynaleziono, ale obrączki na szyjkę butelki, dzięki którym żadna kropla nie płynie po jej brzegu i nie poplami obrusu to znany przedmiot, który każda perfekcyjna pani domu powinna posiadać na wyposażeniu.

obraczki na szyjke butelki
Obrączka na szyjkę butelki 2szt. (cena: 12 zł; Fabryka Form)

Te śmieszne ludziki, które służą do oznaczania szklanek z drinkami i kieliszków były jednym z hitów wpisu o prezentach na parapetówkę. I zasłużenie! Tak się składa, że w minioną sobotę wybieraliśmy się do znajomych na parapetówkę i jako prezent wybraliśmy właśnie te oznaczenia wraz z kompletem kieliszków. Wiecie jaka była reakcja (perfekcyjnej) pani domu? Natychmiast odpakowała i jedno i drugie, bo czego jak czego, ale kieliszków nigdy za wiele, choć dzięki tym znacznikom jest szansa, że każdemu wystarczy jeden kieliszek na cały wieczór!

oznaczenia szklanek i kieliszków
Oznaczenia szklanek i kieliszków Party People (cena: 25 zł; Fabryka Form)

A teraz drogie czytelniczki czekam na Wasze wyznania – jesteście perfekcyjnymi paniami domu czy raczej nie? A może byłybyście perfekcyjne, gdybyście tylko miały te wszystkie gadżety? Ja nie mam złudzeń – mnie nawet gadżety nie pomogą!

Zawarte w tym wpisie linki to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.
Tagi: , , ,

Kategoria: , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Dzień Darmowej Dostawy – gdzie warto dziś zrobić zakupy?

Następny

Prezentuję 7 prezentów dla pracowników korporacji

Comments are closed here.