Prezentuję 7 prezentów dla pracowników korporacji

4 grudnia 2014

Korpo Racja?

Gdybym zapytała Was z czym kojarzy Wam się korporacja pewnie padłyby takie hasła jak ‘ścieżka kariery’, ‘dobre zarobki’ czy ‘wyścig szczurów’. Wcale mnie to nie dziwi, bo taki jest mniej więcej obraz korporacji widziany z zewnątrz. Ale jako osoba, która przepracowała w korporacji kilka ładnych lat powiem Wam, że te odpowiedzi pomijają najistotniejszy aspekt pracy w korporacji – tam pracują ludzie! Ludzie, dzięki którym te długie godziny pracy mogą być nawet znośne. A przede wszystkim ludzie, którym możecie chcieć podarować prezenty, bo przecież chyba każdy z nas zna kogoś, kto pracuje w korporacii. Ludzie, którzy na pewno ucieszą się z dzisiejszych propozycji prezentów dla korpoludków.

korporacja

Koszulka, ale nie do biura! 

Ta koszulka z napisem Korpo Racja była pierwszym impulsem do stworzenia dzisiejszego wpisu. Czasem wystarczy znane słowo zapisać inaczej i zupełnie zmienia to przekaz – uwielbiam takie zabawy z językiem i takie poczucie humoru. Nic dziwnego zatem, że sama chętnie nosiłabym taką koszulkę. I jak znam życie znalazłoby się też trochę innych chętnych do pokazania swojej Korpo Racji, zwłaszcza, że w Koszulkowo są też dostępne męskie wersje tej koszulki, a nawet bluzy z tym tekstem.

koszulka korporacja
Koszulka Korpo Racja (cena: 50 zł; Koszulkowo)

Książka o biurowych przygodach

Korporacje przedstawiane są na ogół na jeden z dwóch sposobów – albo jako raj na ziemi dla ludzi, którzy ciężko pracują albo jako zło wcielone, gdzie następuje wyzysk biednych pracowników. Ani jedno ani drugie nie jest do końca prawdą, a przede wszystkim po milionie wariacji na każdy z tych dwóch tematów, obie te opowieści są już bardzo nudne. Dlatego tak ucieszyła mnie wiadomość, że Zuch wydał książkę o przygodach króla biurowej klasy średniej. Już sam tytuł zdradza podejście do tematu, a jak ktoś pracował kiedyś w korporacji to wie ile prawdy jest w komiksach Zucha, na przykład takich jak ten o księgowym żarcie. Jestem pewna, że ta książka zachwyci każdego, kto kocha biurowe komiksy w stylu Dilberta.

maciek mazurek zuch książka
Maciej “Zuch” Mazurek “Król biurowej klasy średniej” (cena około 25 zł; Ceneo)

Kubek w biurze niezbędny

Choć w wielu korporacjach jest też trochę kubków ‘państwowych’ czyli takich, z których korzystać mogą wszyscy, to własny kubek jest jednym z najważniejszych przedmiotów każdego korpoludka i niejedną kłótnię na biurowym korytarzu spowodowało przyłapanie kogoś z nie swoim kubkiem! Dlatego najlepiej mieć kubek wybitnie się wyróżniający – nie tylko kształtem, ale napisem oraz rozmiarem. Taki, obok którego nawet szefostwo nie przejdzie obojętnie. Taki jak ten wielki kubek przodownika pracy.

kubek przodownik pracy
Kubek barowy XXL, “Przodownik pracy” (cena: 24 zł; Spod Lady)

Zabawka na biurko 

Nie mówcie tego szefostwu, ale każdy pracownik korporacji miał pewnie w życiu trwającą wieczność telekonferencję, w czasie której trzeba siedzieć przykutym do biurka i skupiać uwagę na rozmowie, aby nie przegapić nic ważnego. W takich sytuacjach przydaje się coś co pozwoli się trochę rozerwać czyli na przykład karteczki memo origami, które zajmą ręce i jeszcze pozwolą stworzyć unikatową dekorację korporacyjnego biurka! Nie mam wątpliwości, że gdyby ktoś u mnie w firmie miał takie żółte karteczki krążyłyby o nich legendy na korytarzach!

karteczki memo origami
Karteczki memo origami (cena: 9 zł; 4gift)

Wychodząc z biura zabierz … 

Czas na moje ulubione gadżety, które związane są co prawda z pracą w biurze, ale tak właściwie przydają się dopiero, gdy człowiek oddala się od własnego biurka czyli wizytownik i pendrive. Nie muszę chyba wyjaśniać ani do czego one służą ani dlaczego wyciąganie wizytówek czy zgrywanie danych z takich drobiazgów będzie zawsze dawać choć odrobinę przyjemności, niezależnie od pozostałych okoliczności spotkania.

wizytownik acme sorry
Wizytownik Acme Sorry (cena: 149 zł; Ceneo)
i-tribe-16gb-star-wars-yoda-fd007528
Pendrive Star Wars (cena około 100 zł; Ceneo)

Aaaaby zapomnieć o pracy…

Jednym z największych problemów ludzi pracujących w korporacjach jest to, że trudno jest im oderwać się od myśli o pracy, nawet gdy już się wreszcie z niej wyjdzie. Dlatego prezenty-przeżycia, których fanką jestem od lat, są idealnymi podarunkami dla korpoludków. Przecież nawet najbardziej zapracowany pan czy pani manager nie będzie myśleć o swoich tabelkach czy wynikach skacząc ze spadochronem, wspinając się po skałkach czy driftując po torze wyścigowym. Oczywiście polecam tego typu prezenty w relacjach prywatnych, ale bardzo mnie cieszy, gdy widzę, że firmy zamiast nudnych i mało przydatnych gadżetów w rodzaju kolejnej teczki dają takie właśnie niezapomniane podarunki. Pomaga im w tym serwis Experiago, który oferuje nie tylko prezenty-przeżycia, ale także możliwość zaproponowania pracownikom wyboru prezentów z określonego przez pracodawcę katalogu. Przeglądanie ich oferty sprawiło, że przez chwilkę pomyślałam o powrocie do mojej korporacji tylko po to, żeby dostać taki prezent!

Teraz czas poprosić wszystkich korpoludków, którzy oczywiście zaglądają tu wyłącznie poza godzinami pracy i korzystając z prywatnych komputerów, tabletów i smartfonów, o recenzjię powyższych prezentowych propozycji. Którą z nich najbardziej chcielibyście dostać od firmowego Secret Santa?

Zawarte w tym wpisie linki to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

 
Tagi: , , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 pomysłów na prezent dla perfekcyjnej pani domu

Następny

Prezentuję 7 pomysłów na prezenty dla naszych pupili

Comments are closed here.