Prezentuję najlepszy prezent dla Babci i Dziadka

8 stycznia 2015
Jest jeden prezent, który zawsze i w każdych okolicznościach ucieszy każdą Babcię i każdego Dziadka. Kiedyś już o tym prezencie Wam pisałam, bo są to oczywiście rodzinne zdjęcia. Można takie zdjęcia umieścić po prostu w albumie, ale przed zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka chcę pokazać Wam kilka niebanalnych sposobów na ten najlepszy możliwy prezent.
PREZENETY DLA DZIADKÓW

Niezależnie od tego czy macie już dzieci i szykujecie prezenty dla swoich rodziców jako dziadków czy też sami jesteście tym najmłodszym pokoleniem, gotowa jestem założyć się o duże pieniądze, że macie całe mnóstwo rodzinnych zdjęć, których seniorzy rodu nigdy nie widzieli, bo zdjęcia te istnieją tylko w wersjach elektronicznych – na Waszych telefonach, aparatach cyfrowych, komputerach, a nawet dyskach zewnętrznych. Wierzcie mi, wiem, że selekcja tych zdjęć, a czasem i drobna obróbka, aby stworzyć z nich niepowtarzalny prezent, bywa czasochłonna, ale wiem też, że nic nie sprawia Babciom i Dziadkom takiej radości jak tego typu podarunki. A jeśli myślicie, że zużyliście już wszystkie możliwe pomysły na to co można zrobić z rodzinnymi zdjęciami to sprawdźcie poniższą siódemkę propozycji – wydaje mi się, że uda mi się Was zaskoczyć.

Absolutna podstawa czyli kalendarz

Zdecydowany zwycięzca dzisiejszego wpisu w kategorii stosunek ceny do radości! Wiecie ile kosztuje zrobienie takiego personalizowanego kalendarza w formacie A3? 20 zł! Tak, dokładnie tyle, 20 zł! To naprawdę niewielka kwota, a gwarantuję Wam, że każda Babcia i każdy Dziadek z radością powieszą w swoim domu kalendarz ze zdjęciami wnuków, nie tylko tych malutkich, ale też tych całkiem dorosłych. Taki kalendarz był hitem ubiegłorocznych Świąt i w tym roku znów Babcie i Dziadkowie znaleźli takie kalendarze pod choinką. Jeśli u Was Mikołaj jakoś nie pomyślał o tym prezencie to możecie to teraz nadrobić!

fotokalendarz
Fotokalendarz (cena: 20 zł; Pixbook)

Album w innej formie czyli fotoksiążka

Do zrobienia mojej pierwszej książki zbierałam się od dawna i w tym roku wreszcie powstała. Co więcej wcale nie była poświęcona Oleńce, ale za to była prezentem dla mojej Babci, więc idealnie pasuje do dzisiejszego zestawienia. Tak się składa, że w tym roku moja Babcia świętowała takie bardziej okrągłe urodziny i z tej okazji odbył się mały zjazd rodzinny. Po poprzedniej takiej imprezie, na której Pan M. pełnił funkcję fotografa, wywołałam wszystkie zdjęcia w dużym formacie, włożyłam do ładnego albumu i wysłałam Babci w prezencie, a później … szczęka mi opadła jak Babcia opowiedziała mi jak to kolejne osoby z rodziny odwiedzały ją i zabierały z albumu kolejne zdjęcia z argumentacją, że “Tobie to Asia zrobi odbitki, a my nie mamy”. Bardzo mnie to wtedy zdenerwowało, więc w tym roku wzięłam się na sposób i zamiast albumu zrobiłam dla Babci fotoksiążkę. I to był genialny pomysł, nie tylko dlatego, że nikt Babci nie zabierze zdjęć z fotoksiążki, ale też dlatego, że oprócz samych zdjęć z uroczystości mogłam też dodać ładne podpisy itd. Zastanówcie się czy Wasze Babcie i Dziadkowie nie świętowali ostatnio jakiś ważnych rocznic i czy nie warto by było w taki sposób uwiecznić ich zdjęć z tych dni.

fotoksiążka
Fotoksiążka (cena od 28 zł; Pixbook)

Jak za dawnych lat czyli obraz

W dzisiejszych czasach ze zdjęcia można zrobić praktycznie wszystko – kilka dowodów na to poniżej, ale tym, co może szczególnie zachwycić Babcie i Dziadków jest nawiązanie do dawnych technik czyli obraz ze zdjęcia. W mygiftDNA możecie wybrać spośród wielu różnych stylów takich obrazów; mnie na początku zachwyciły te nawiązujące do pop-artu, ale później doszłam do wniosku, że na ścianie u Babci vintage będzie bardziej na miejscu.

obraz na płótnie
Vintage – obraz na płótnie (cena od 99 zł; mygiftDNA.pl)

Historia rodziny czyli drzewo genealogiczne

Ten pomysł mnie zachwycił: duża magnetyczna ramka, do niej 9 mini-ramek magnesów i naklejki jako konary rodzinnego drzewa genealogicznego! Już sobie wyobrażam ile może być zabawy przy tworzeniu czegoś takiego i jakie wrażenie zrobiłby taki prezent na wszystkich seniorach rodu! Aż muszę się zastanowić czy przy najbliższej okazji nie poprosić kuzynów o odpowiednie zdjęcia i nie stworzyć dla Babci takiego radosnego drzewka.

ramka drzewo genealogiczne
Ramka Baby Art Drzewo Genealogiczne Family (cena około 90 zł; Ceneo)

Która godzina pyta rodzina czyli zegar ze zdjęciami

Czy Wam też domy i mieszkania Dziadków kojarzą się z zegarami? Tymi starymi z kukułką? Albo tymi porozstawianymi po wszystkich pokojach budzikami, żeby zawsze było wiadomo, która godzina? Mam wrażenie, że nasze pokolenie ma w domach dużo mniej zegarów niż nasi dziadkowie, bo przecież wszystkie sprzęty – od mikrofalówki po stację pogodową – informują nas, która jest godzina. Dlatego zegar z ramkami na zdjęcia wydaje mi się takim idealnym prezentem do babcinej kuchni czy saloniku dziadka; nawet jeśli mają tam już inne czasomierze to na pewno z radością patrzeć będą tan ten.

 zegar_z_ramkami_na_zdjecia_1
Zegar z ramkami na zdjęcia (cena: 79 zł; Ministers two Gadżetów)

Jak miło przytulić się do wnuków czyli poduszka

Która Babcia nie chce czasem przytulić się do wnuków, choć są one daleko? Pomijając teleportację, której jeszcze nie opanowaliśmy, znam tylko jeden sposób na spełnienie takiego marzenia – miły w dotyku i służący do przytulania przedmiot ze zdjęciami najbliższych czyli poduszka. Idealny sposób wykorzystania mnóstwa Instagramowych zdjęć, których teraz wszyscy mamy pełno, a których nasi seniorzy raczej nie oglądają na naszych profilach w tym serwisie. Wystarczy wybrać 9 lub 25 zdjęć, zamówić i patrzeć na zachwyconą minę Babci!

poduszka ze zdjęciami
Insta PilLove (cena: 89 zł; Projektogram)

Wnuki do schrupania czyli czekolada

A na koniec absolutny przebój czyli najbardziej niekonwencjonalny sposób wykorzystania zdjęć jaki kiedykolwiek widziałam! Fotochoco czyli czekolada z nadrukowanymi (oczywiście w jadalnej formie) zdjęciami z SocialDruk! Taki prezent naprawdę robi wrażenie – możecie mi wierzyć na słowo, bo dawałam go już dwa razy i za każdym razem wywoływał niedowierzanie i zachwyt!

czekolada ze zdjęciami
Fotochoco – cena: 55 zł (SocialDruk )

Aż dziwnie mi się przyznać, że sama jeszcze nie zdecydowałam, który z tych prezentów dostanie moja Babcia i nasi rodzice jako Dziadkowie Oleńki! Może chcecie mi doradzić i wybrać najlepszą propozycję z dzisiejszego zestawienia?

Zawarte w tym wpisie linki to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.
 
Wpis jest częściowo wynikiem współpracy z firmą Pixbook, jednak wszelkie wyrażone powyżej opinie i oceny opisanego produktu są całkowicie szczere i wyłącznie moje lub członków mojej rodziny. 
Tagi: , , , , , ,

Kategoria: , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję prezentowy top wszechczasów

Następny

Prezentuję 7 drobnych prezentów dla Babci

Comments are closed here.