Prezentuję 7 kobiecych prezentów na Dzień Kobiet

2 marca 2015
Kobiecość do potęgi siódmej!
Jest coś pięknego w kobiecości. Jest też w niej coś tajemniczego, magicznego. Dlatego każda z nas, nawet jeśli na co dzień wydaje się bardziej męskim typem – raczej w spodniach niż w sukience – lubi czasem dotknąć tej swojej bardziej kobiecej strony. I właśnie dlatego dobrze dobrany kobiecy prezent będzie przebojem, nie tylko w Dniu Kobiet.

Skoro jednak publikuję ten wpis w tygodniu poprzedzającym święto wszystkich kobietek małych i dużych, postanowiłam skupić się w nim na prezentach, które są bardzo kobiece, a jednocześnie nie zrujnują męskiego portfela. Wiadomo bowiem, że Dzień Kobiet to taka okazja do wręczenia kwiatka i drobiazgu, a nie drugiej biżuterii czy perfum. Z prezentami jednak tak bywa, że czasem ten najmniejszy i najtańszy jest najcenniejszy.

Ręcznik dla kobiety idealnej

Było już na blogu wiele prezentów dla idealnego mężczyzny, najlepszego chłopaka, zucha i tak dalej, ale przecież my kobiety też jesteśmy idealne prawda? Dlatego taki kobiecy – i w kolorystyce i w przesłaniu – ręcznik może być idealnym prezentem. Zwłaszcza jeśli zawiśnie w łazience mężczyzny, u którego czasami nocujemy 😉

ręcznik mrs perfect
Ręcznik Mrs Perfect 50 cm x 90 cm – cena: 35 zł (www.home-you.com/pl)

Tablica dla kobiety sukcesu

Spod Lady nigdy nie zawodzi przed takimi okazjami jak Dzień Kobiet. Zawsze mają zestaw nowych ciekawych propozycji i zawsze coś mnie wśród nich zauroczy. To trochę smutna prawda, że kobieta sukcesu musi myśleć jak mężczyzna i pracować jak wół, ale myślę, że każda kobieta sukcesu wie, że tak naprawdę jest i doceni fakt, że ktoś to docenia, nawet w tak ironiczny sposób.

tabliczka kobieta sukcesu
Tabliczka drewniana “Kobieta sukcesu” – cena: 25 zł (www.spodlady.com)

Czekoladki dla Super-Woman

A żeby osłodzić tę odrobinkę ironii przyda się coś słodkiego, na przykład czekoladki. Oczywiście dla Super-Woman, bo przecież nie dla byle kogo! Słodycze z Chocolissimo mają nie tylko piękne i zawsze dopasowane do okazji opakowania, ale też są naprawdę obłędnie pyszne, bo to prawdziwe, ręcznie robione czekoladki! A po ich zjedzeniu Super-Woman na pewno nabywa jakiejś dodatkowej mocy, a nie dodatkowych kilogramów 🙂

czekoladki super woman
Super Woman – cena: 27,20 zł (www.chocolissimo.pl)

Portmonetka dla kobiety oszczędnej inaczej


Czas skończyć z tym słodzeniem sobie i przyznać się, że my-kobiety mamy też wady. Nie zliczę ilości żartów z tego jak wiele par butów potrafią mieć kobiety, które pojawiają się w filmach, książkach czy po prostu rozmowach towarzyskich. Tak, my kobiety mamy swoje słabości, ale umówmy się, świat je kocha, bo gdybyśmy wszystkie chodziły w trampkach to byłoby zwyczajnie nudno. Dla tych pań, które nie umieją już zliczyć posiadanych par butów, ale wciąż marzą o kolejnych, polecam tę portmonetkę z cudownym mottem: “Jeśli but pasuje, kup go”. Oczywiście zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia, ale obawiam się, że Michał Szafrański poleciłby Wam inne metody oszczędzania pieniędzy 😉

portmonetka shoe money
Portmonetka Blue Q Shoe Money – cena: 24 zł (www.czerwonamaszyna.pl)Kosmetyk dla kobiet zakochanych z kawie


Jaka jest druga namiętność kobiet po zakupach? Kosmetyki! Nie, kawa! Ok, to może kosmetyk o smaku kawy, którego naprawdę można spróbować? Taki właśnie jest kawowy balsam do ust od Pat&Rub. W okresie zimowym większość kobiet musi często smarować usta jakimś specyfikiem, aby zachować ich piękny wygląd, więc taki prezent na pewno przyda się każdej pani.

kawowy balsam do ust
Pielęgnacyjny balsam do ust kawowy – cena: 39 zł (www.patandrub.pl)

Energia dla wszystkich kobiet

Być może to kwestia zmieniających się pór roku, być może tego, ile chorób ostatnio mnie nękało, ale bardzo brakuje mi energii. Tej energii, która pozwala kobietom przenosić góry i stawać na głowie. Tej energii, której najlepszymi przykładami są bohaterki, a właściwie rozmówczynie z poniższej książki. Wspaniałe kobiety rozmawiają w niej o życiu, wzlotach i upadkach i o energii, która pozwala na te pierwsze i pomaga podnosić się z tych drugich. Gdybym miała wybrać dla siebie jeden prezent z dzisiejszego wpisu to byłaby to ta książka!

energia kobiet
“Energia kobiet” – cena: 33,83 zł (www.matras.pl)


Najbardziej kobieca muzyka

Tak naprawdę tego prezentu nie było w planach. Miałam inny pomysł na siódme, ostatnie miejsce w tym wpisie. Ale potem potrzebowałam muzyki, żeby wejść w klimat pisania i … iTunes podpowiedział mi Adele. I wtedy ułożyły się w mojej głowie słowa, które przeczytaliście na wstępie, wtedy poczułam tę kobiecą energię i wtedy stwierdziłam, że tej muzyki nie może zabraknąć w dzisiejszym wpisie. Więcej o niej nie napiszę, bo ponad 3 lata temu poświęciłam temu koncertowi cały wpis, a dziś mogę dodać tylko tyle –  mimo upływu tych lat wciąż mnie on zachwyca.

adele live at royal albert hall
Adele Live at the Royal Albert Hall CD/DVD Combo – cena: 86,94 zł (www.matras.pl)

Jeśli nigdy nie widzieliście tego jak Adele śpiewa “Someone like you” w Royal Albert Hall to koniecznie obejrzyjcie to wideo (zanim zaczyna śpiewać dużo mówi, ale warto posłuchać). Pięknie ubrana, uczesana i umalowana, ale stojąca boso na scenie, ze łzami w oczach jest dla mnie kwintesencją kobiecości!

 

Tradycyjnie powinnam Was tu poprosić o to, abyście dały znać drogie czytelniczki, który z tych prezentów najbardziej Wam się podoba. Ale tak się tą piosenką wzruszyłam, że zapytam o coś zupełnie innego – o to kto dla Was jest kwintesencją kobiecości i dlaczego.

 

P.S. Zdjęcia pochodzą ze stron www.matras.pl, www.czerwonamaszyna.pl, www.home-you.com/pl, www.spodlady.com, www.chocolissimo.pl oraz www.patandrub.pl

 

Zawarte w tym wpisie linki do sklepów home&youMatras, Czerwona Maszyna, Chocolissimo i Pat&Rub to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.


 


Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 prezentów dla biegacza

Następny

Prezentuję 7 prezentów dla mola książkowego

Comments are closed here.