Prezentuję 7 najlepszych prezentów-przeżyć

27 lipca 2015
Simply the best! Better than all the rest! 
Ilekroć piszę coś o prezentach przeżyciach mam wielki dylemat jakie konkretne propozycje takich atrakcji Wam pokazać. Wybór jest tak przeogromny, że czasem naprawdę ciężko się zdecydować. Zawsze też zastanawiam się czy te przeżycia, które wybieram dla swoich bliskich i siebie samej podobnie zachwyciłyby większość społeczeństwa. Dlatego tak bardzo cieszy mnie dzisiejszy wpis. Podejrzewam, że Wam też się spodoba, bo wszelkiego rodzaju zestawienia TOP10 czy the best of niezmiennie biją rekordy popularności i to nie tylko w blogosferze!
Zanim przeczytacie kolejny akapit mam do Was prośbę – zatrzymajcie się na chwilkę i pomyślcie. Bardzo mnie ciekawi czy zgadniecie jakie przeżycie znajduje się na absolutnym szczycie dzisiejszej listy przebojów. Spektrum oferty KatalogMarzeń.pl znacie już z moich wcześniejszych wpisów, ale na wypadek gdybyście potrzebowali wsparcia w tej zgadywance, przygotowałam też pewną graficzną podpowiedź.

 

Co prawda na stronie KatalogMarzeń.pl znajdziecie zakładkę ‘Bestsellery’, jednak w niej brak tego, co wyróżnia prawdziwą listę przebojów czyli uszeregowania poszczególnych przeżyć w kolejności od tego absolutnie najbardziej popularnego. Oczywiście taka lista istnieje i specjalnie dla Was uzyskałam do niej dostęp, dzięki czemu mogę dziś zaprezentować Wam 7 najczęściej wybieranych przeżyć. Żeby zapewnić większą różnorodność tego zestawienia pozwoliłam sobie połączyć w grupy atrakcje bardzo podobnego rodzaju. Nie odmówiłam sobie też kilkudziesięciu czy wręcz kilkuset słów komentarza, bo przy takiej tematyce trudno poprzestać na samej wyliczance.

1. Loty paralotnią, szybowcem lub motolotnią

Pragnienie latania musi być niezwykle silnie zakorzenione w ludzkiej naturze, bo aż trzy pierwsze miejsca w zajmują różnego rodzaju loty. Paralotnia, szybowiec czy motolotnia umożliwiają wzbicie się w przestworza i doświadczenie latania dużo bardziej namacalnie niż podczas rejsu samolotem należącym do linii lotniczych. To jak bardzo powszechne jest marzenie o lataniu udowadnia także pewna osobista historia, którą bardzo wierni czytelnicy bloga mogą ją już kojarzyć. Otóż kilka lat temu, jeszcze zanim zostaliśmy rodzicami, podarowałam Panu M. prezent w postaci księgi przeżyć o nazwie ‘Adrenalina’, z której to księgi mógł sobie wybrać dowolną atrakcję. Wydawało mi się wówczas, że znam mojego męża na tyle, iż jestem w stanie przewidzieć jaką konkretnie atrakcję wybierze i obstawiałam coś motoryzacyjnego lub związanego ze strzelaniem. A on tymczasem, ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu, wybrał właśnie lot szybowcem! Co więcej natychmiast po jego zakończeniu miał ochotę umówić się na kolejny, a to chyba najlepiej świadczy o tym jak wielka to jest atrakcja. Jeśli szukacie niebanalnego prezentu dla kogoś, kto lubi adrenalinę, a nie ma lęku wysokości, to lot paralotnią, szybowcem czy motolotnią będzie na pewno rewelacyjnym pomysłem.

 

Dla kogo? 
Dla lubiących adrenalinę, a pozbawionych lęku wysokości
Na jaką okazję? 


Urodziny, zwłaszcza okrągłe, w wersji dla par – na ślub
Za ile? 


Od 169 zł

lot szybowcem

2. Off Road 4×4
Są tacy ludzie, którzy kochają jeździć samochodem w każdych okolicznościach przyrody, a są tacy, dla których dopiero odpowiedni pojazd w odpowiednim miejscu jest prawdziwą przyjemnością za kółkiem. Dla jednych i dla drugich idealnym prezentem będzie jazda off road 4×4. Wiem co piszę, bo swego czasu, w ramach wyjazdu integracyjnego, miałam możliwość doświadczenia takiej jazdy i choć momentami nie było łatwo, to wszyscy – i kobiety i mężczyźni, i młodsi i starsi – mieliśmy niesamowitą frajdę ze zmagań z podjazdem na piaskową górkę i podskakiwania na mniejszych i większych wzniesieniach. Miałam potem zamiar dać Panu M. w prezencie voucher na taką atrakcję, ale zamiast tego pojechaliśmy na Islandię, gdzie nie brakowało okazji do sprawdzenia naszej małej terenówki i też był tym zachwycony. Jeśli Wasz mężczyzna, tata lub brat ma absolutnego świra na punkcie samochodów to żaden inny prezent nie zrobi na nim takiego wrażenia jak przejażdżka offroadowa!

 

Dla kogo? 
Dla wielbicieli motoryzacji z ważnym prawem jazdy
Na jaką okazję? 


Urodziny, zwłaszcza okrągłe
Za ile? 


Od 269 zł

 
3. Kolacja we dwoje
Można by pomyśleć, że kolacja we dwoje to nie jest szczególna atrakcja, a już na pewno nie przeżycie porównywalne z lataniem, strzelaniem czy jazdą super samochodem. A tymczasem jest to coś o czym marzy prawie każda kobieta, a co niewielu mężczyzn potrafi zorganizować samodzielnie. Dlaczego? Bo niewielu z nich na co dzień bywa w lokalach, do których chciałoby zaprosić swoją kobietę na wyjątkową randkę. Znałam co prawda mężczyznę, który w pewnym momencie będąc singlem i dysponując wolnymi środkami finansowymi postanowił testować restauracje, żeby potem wiedzieć, gdzie warto zabrać przyszłą wybrankę, ale raczej nie jest to powszechna strategia. Dlatego wszystkim panom, którzy chcą zrobić wrażenie na swoich paniach, ale boją się gafy, polecam voucher na kolację w wybranym mieście – Wasze partnerki na pewno docenią taki wieczór!

 

Dla kogo? 
Dla eleganckich par

 

Na jaką okazję? 


Walentynki, rocznica, urodziny kobiety

 

Za ile? 


Od 139 zł

kolacja we dwoje

4. Poznaj strzelanie/Ostre strzelanie
Trzymaliście kiedyś w ręce pistolet lub karabin? A oddawaliście z niego strzał? Jeśli jesteście z mojego pokolenia to mogliście zdobyć takie doświadczenie na lekcjach przysposobienia obronnego, ale mnie akurat wówczas z powodu jakiejś choroby czy wyjazdu ominęła klasowa wycieczka na strzelnicę. Na szczęście, Pan M. jest takim fanem wszystkiego co militarne, że byliśmy razem na co najmniej dwóch piknikach strzeleckich, na których trzymałam w rękach m.in. słynnego Glocka czy Berretę, a nawet Mausera! Oddawałam też strzały z tych pistoletów i karabinów i choć z celnością nie było najlepiej, bardzo miło wspominam te doświadczenia. Dlatego wcale mnie nie dziwi, że tak wysoko w rankingu sprzedaży KatalogMarzeń.pl są strzeleckie atrakcje. To nie jest jakaś droga zabawa, a zastrzyk adrenaliny jest gwarantowany. Większość znanych mi mężczyzn z przyjemnością wybrałaby się na strzelnicę; pewien nasz kolega miał nawet w takim miejscu początek wieczoru kawalerskiego. Ale nie myślcie, że to prezent tylko dla facetów! Każda dziewczyna, której serce mocniej bije oglądając G.I. Joe czy Policjantki z FBI (czy ktoś oprócz mnie jeszcze pamięta ten film?!) na pewno też byłaby zachwycona voucherem na takie przeżycie.

 

Dla kogo? 


Dla aspirujących do sił zbrojnych i służby w policji
Na jaką okazję? 


Urodziny, Dzień Chłopaka, Dzień Ojca

 

Za ile? 


Od 89 zł

poznaj strzelanie

5. Wieczór w teatrze dla dwojga
Swego czasu Paweł Opydo napisał rewelacyjny wpis o tym dlaczego warto chodzić do teatru i postawił w nim następującą tezę: nie ma ludzi, którzy nie lubią chodzić do teatru; są tylko ludzie, którym szkolne wycieczki na teatralne adaptacje lektur skutecznie obrzydziły ten rodzaj sztuki. Osobiście miałam wielkie szczęście trafić na wspaniałych polonistów, którzy zabierali nas na bardzo ciekawe przedstawienia i chodzić do teatru wprost ubóstwiam! Ale wiem, że wiele jest osób, które może nawet wybrałyby się do teatru (albo chciałyby zrobić swojej drugiej połówce przyjemność i się do teatru wybrać), ale same nie wiedzą gdzie i na co. I tu podobnie jak w przypadku kolacji dla dwojga, z odsieczą przybywa KatalogMarzeń.pl i jego oferta. Voucher uprawnia do wizyty w określonym teatrze, jednak do decyzji obdarowanego pozostaje konkretny spektakl, więc nie ma ryzyka podarowania biletów na spektakl, który ktoś już widział. Osobiście skakałabym z radości, gdybym dostała taki prezent, zwłaszcza w pakiecie z nianią, która w wieczór spektaklu zajmie się dziewczynkami!

 

Dla kogo? 


Dla kulturalnych par, na wyjątkową randkę lub rocznicę
Na jaką okazję? 


Walentynki, rocznica, urodziny kobiety
Za ile? 


Od 79 zł

6. Gokarty dla dwojga/Gokartowe intro

Do dziś pamiętam moją pierwszą wizytę na gokartach! Miałam jakieś 11 czy 12 lat i wybraliśmy się na taką atrakcję z okazji przyjazdu w odwiedziny trójki kuzynów. Choć żadne z nas nie umiało jeszcze porządnie prowadzić tych samochodzików bawiliśmy się świetnie, bo przecież główną atrakcją gokartów są stłuczki! Od tamtej pory jakoś nie miałam okazji wrócić na tor gokartowy, mimo że swego czasu paczka ludzi z biura regularnie wybierała się na takie wyjścia, ale pisząc ten wpis nabrałam zdecydowanej ochoty na trochę szaleństwa za małym kółkiem. Jestem pewna, że Pan M. byłby zachwycony gdybyśmy wybrali się na gokarty na jakąś randkę, a może zabierzemy już ze sobą Oleńkę? Tak się pali do prowadzeniach naszych aut i wciąż opowiada kogo będzie wozić gdy będzie duża i będzie miała prawo jazdy, więc może czas dać jej spróbować tej frajdy? W końcu gokarty to zabawa i dla małych i dla dużych, a do tego naprawdę niedroga i dostępna właściwie w całej Polsce.

 

Dla kogo?
Dla wielbicieli motoryzacji w każdym wieku
Na jaką okazję? 


Urodziny, Dzień Chłopaka, Dzień Dziecka, w wersji dla dwojga – rocznica czy ciekawa randka
Za ile? 


Od 29 zł

gokarty

7. Degustacja win dla dwojga – warsztaty z sommelierem

Pamiętacie wpis o moim katalogu marzeń? Ta degustacja win i warsztaty z sommelierem to jedyny punkt wspólny pomiędzy moją listą marzeń, a najpopularniejszymi przeżyciami z oferty KatalogMarzeń.pl. Częściowo wynika to z faktu, iż większość pozostałych atrakcji z dzisiejszego zestawienia miałam już okazję testować, a częściowo na pewno z popularności jaką wino zdobywa w naszym kraju. Sama jestem w stanie pomyśleć o co najmniej kilku bliskich mi osobach, które ucieszyłyby się z takiego podarunku (już Wy wiecie kim jesteście, prawda?). Jestem pewna, że każdy z Was też zna kogoś, kto z przyjemnością degustowałby sobie wino jednocześnie dowiadując się o nim nieco więcej!

 

Dla kogo?
Dla wielbicieli napoju bogów
Na jaką okazję? 
Walentynki, rocznica, urodziny
Za ile? 
Od 129 zł

warsztaty z sommelierem

Pora chyba przyznać się Wam do małego zafałszowania wyników tego zestawienia. Tak naprawdę na pierwszym miejscu wcale nie znalazły się loty różnego rodzaju maszynami, lecz … voucher gotówkowy do wykorzystania w serwisie KatalogMarzeń.pl! Z moich zakulisowych informacji wynika jednak, iż takie vouchery kupują głównie klienci biznesowi czyli firmy dla swoich pracowników czy kontrahentów, więc nie jest to ten typ prezentu, którym zajmuję się na blogu na co dzień. W stosunkach rodzinnych czy przyjacielskich, nawet jeśli trudno nam wybrać konkretne przeżycie, które ma być prezentem, dużo lepszym pomysłem są moim zdaniem księgi pozwalające wybrać jedną atrakcję z dużego zestawu propozycji połączonych tematycznie (np. przygodowych, kulinarnych etc.).

 

Na sam koniec zdradzę Wam jeszcze, że kiedy przygotowywałam dzisiejszy wpis w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać ile z tych atrakcji już testowaliśmy, a co jeszcze przed nami. I wiecie co się okazało? Że doświadczyliśmy już wszystkich pozostałych przeżyć z tej listy, a nasze doświadczenia z warsztatów z sommelierem opisałam nawet na blogu! A jak tam Wasze statystyki? A przede wszystkim czy zgadzacie się z takim a nie innym wynikiem i też wszyscy marzycie o tym, aby wzbić się w przestworza?

P.S. Zdjęcia pochodzą ze strony www.katalogmarzen.pl

Zawarte w tym wpisie linki do serwisu KatalogMarzeń.pl to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

 

Wpis jest wynikiem współpracy z serwisem KatalogMarzeń.pl, jednak wszelkie wyrażone powyżej opinie i oceny opisanego produktu są całkowicie szczere i wyłącznie moje lub członków mojej rodziny.

 

Tagi: , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Prezentuję 7 prezentów dla młodego ojca

Następny

Prezentuję 7 najlepszych prezentów dla trzylatków

Comments are closed here.