7 prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka

14 stycznia 2016

Dzień Babci i Dzień Dziadka to piękne, ale jednocześnie trochę trudne prezentowo święto. Po pierwsze wypada niecały miesiąc po Świętach, gdy większość z nas zużywa cały swój arsenał pomysłów na prezenty. Po drugie poza okresem przedszkolnym, gdy w ramach zajęć dzieci tworzą jakieś dzieła dla babć i dziadków, wymaga ono podwójnej dawki pomysłów, bo często jako rodzice musimy zadbać i o prezent dla naszych żyjących jeszcze dziadków i o prezenty dla naszych rodziców jako dziadków naszych dzieci. Trochę skomplikowane to ostatnie zdanie, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi! Przykładowo w naszej rodzinie Dzień Babci i Dzień Dziadka wymaga wymyślenia aż 6 prezentów! I przyznam się Wam szczerze, że do wczoraj z jednym z nich miałam pewien kłopot. Ale skoro już udało mi się wymyślić cały zestaw podarunków na tę okazję to oczywiście postanowiłam się z Wami podzielić swoimi pomysłami, bo może Wam też się przydadzą.

dziadkowie

Co w tym roku dostaną nasze Babcie oraz nasi rodzice jako dziadkowie Oleńki i Amelki? Z przyjemnością Wam zdradzę, bo jestem dosyć dumna z tych prezentów!

Personalizowane kubki dla Babci i Dziadka

Uwielbiam personalizowane prezenty, bo pokazują, że wybraliśmy daną rzecz naprawdę dla tej konkretnej osoby, a nie po prostu chwyciliśmy pierwszy z brzegu prezent na sklepowej półce. Uwielbiam też kubki, więc kiedy zobaczyłam jak piękne personalizowane kubki stworzyła ekipa Spod Lady wiedziałam, że zamówię je na tegoroczne święto Babci i Dziadka. Dostaną je moi rodzice, bo oni rzeczywiście piją z kubków. Zwróćcie na to uwagę myśląc o tym prezencie, bo część starszych osób wciąż woli pić kawę czy herbatę w szklankach i filiżankach.

pers-kubek-prezent-dla-babci

Kubek personalizowany “Akwarela” (cena: 29 zł; Spod Lady)

pers-kubek-prezent-dla-dziadka

Kubek personalizowany “Akwarela” (cena: 29 zł; Spod Lady)

Do kompletu z kubkami – podkładki w dwóch wersjach

Te kubki to nie jedyny rewelacyjny pomysł na prezenty dla Babć i Dziadków jaki znajdziecie w sklepie Spod Lady. Do kompletu z kubkami idealne będą podkładki pod kubki, z odpowiednimi napisami, albo duże podkładki stołowe, w tym moja ulubiona z napisem: “U Babci i Dziadka obowiązuje dokładka!”. Właśnie komplet takich podkładek stołowych dostaną od nas rodzice Pana M., bo to zdanie idealnie do nich pasuje!

zestaw-podkladek-babcia-dziadek01

Zestaw podkładek pod kubki (cena: 9,90 zł za jedną sztukę; Spod Lady)

podkladka-stolowa-u-babci1

Podkładka stołowa “U Babci i Dziadka” (cena: 9,90 zł; Spod Lady)

Trochę rozrywki dla Babci

Z mojego doświadczenia wynika, iż podstawowymi rozrywkami osób starszych są (niestety) telewizja i (na szczęście!) książki. Staram się zatem wspierać tę drugą pasję i na wiele okazji zarówno moja Babcia, jak i Babcia Pana M. dostają od nas książki. Czasem są to powieści, ale często biografie czy zbiorowe opowieści o ludziach znanych i to nie z tego, że są znani, lecz takich prawdziwych słynnych ludziach. Z nowości wydawniczych w tej kategorii bardzo spodobała mi się książka “Dżentelmeni PRLu” – tych czterech panów rozpozna każda Babcia (i każdy Dziadek). U nas przeczyta ją Babcia Pana M., a potem pewnie jego Mama, a może nawet siostra, bo to taka książka dla całej rodziny.

dzentelmeni PRLu

“Dżentelmeni PRLu” (cena około 20 zł; Ceneo)

Trochę wspomnień dla Dziadka

Mam to szczęście, że jedna moja Babcia wciąż żyje, a druga żyła na tyle długo, że zdążyła mi opowiedzieć wiele historii ze swojego życia i mam poczucie, że dużo o niej wiem. Niestety obaj moi Dziadkowie zmarli gdy miałam 10 lat i byłam zdecydowanie zbyt młoda, żeby móc z nimi mądrze porozmawiać, wysłuchać ich i naprawdę ich poznać. Dlatego gdy zobaczyłam tę książkę do zapisywania wspomnień stwierdziłam, że muszę Wam ją pokazać i zachęcić Was byście podarowali ją swoim jeszcze żyjącym dziadkom lub swoim rodzicom jako dziadkom Waszych dzieci. Jeśli zechcą poświęcić czas, aby ją wypełnić stanie się piękną rodzinną pamiątką. I oczywiście jest też analogiczna wersja dla Babci!

opowiedz mi dziadku dawanda

Opowiedz mi, Dziadku (cena: 44,90 zł; DaWanda)

Trochę wiosny, nawet zimą

Kwiaty to zawsze obowiązkowy element prezentu dla Babci na każdą okazję. Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty, o czym pisałam już niejednokrotnie. Muszę Wam jednak przyznać, że z kupowaniem kwiatów mojej Babci mam pewien problem – ponieważ mieszka w innym mieście to gdy ją odwiedzam jestem skazana na łaskę jedynej kwiaciarni zlokalizowanej pomiędzy dworcem a domem Babci i kilka razy zdarzyło się, że choć wydałam na kwiaty niemałą sumę to one długo u Babci nie postały, bo szybko więdły. Dlatego w tym roku mam nowy pomysł – podaruję Babci bukiet pięknych, wiosennych tulipanów! Będą ją cieszyć cały rok, a nawet dłużej!

tulipany pakamera

Tulipany kolorowe, bawełniane kwiaty, pojedyncze (cena: 13 zł; Pakamera)

tulipany bukiet pakamera

Tulipany, wrzosowy bawełniany bukiet (cena: 100 zł; Pakamera)

Ale tak naprawdę…

Ale tak naprawdę to o najważniejsze prezenty dla Babć i Dziadków zatroszczy się u nas w tym roku Oleńka, z drobną pomocą pań przedszkolanek. Przede wszystkim w przyszły piątek babcie i dziadkowie zaproszeni są na małe przedstawienie w przedszkolu, do którego Ola ćwiczy już swoją rolę! A ponadto wszystkie przedszkolaki mają w ramach zajęć stworzyć peeling dla Babci (Pan M. obstawia, że będzie to mieszanka piasku, żwiru i kamieni ;)) oraz konfiturę dla Dziadka (tu zastanawiamy się czy Olcia zdoła jej nie zjeść przed wręczeniem ;)). Sami rozumiecie, że tych prezentów to nie mają szansy pobić żadne moje propozycje 🙂

A jak to będzie u Was? Macie już prezenty dla babć i dziadków czy może skorzystacie z moich dzisiejszych podpowiedzi?

Linki zawarte w tym wpisie to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi: , , ,

Kategoria: , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Komu najtrudniej kupić prezent?

Następny

7 prezentów dla dentysty

Comments are closed here.