7 prezentów dla młodej mamy

19 maja 2016

Dzień Matki to w mojej głowie wciąż raczej święto mojej Mamy niż moje. A przecież ja też jestem mamą i to już ponad trzy lata! I choć moje dziewczynki nie mają jeszcze świadomości tego święta to postanowiłam z tej okazji (oraz niejako w nawiązaniu do zeszłorocznego wpisu o prezentach dla młodych ojców) przedstawić Wam moje propozycje prezentów dla młodych mam. Młodych wiekiem, duchem, a przede wszystkim stażem macierzyńskim.

mloda mama

Na poranną kawę

Nie wiem czy są na świecie osoby bardziej niewyspane niż młode matki. Z tego względu poranna kawa w życiu każdej mamy jest dobrem niezbędnym, lecz luksusowym. Luksusowym, bo nigdy nie wiadomo czy i kiedy potomstwo pozwoli ją wypić. Dlatego należy ją pić w takim naczyniu, aby nawet zimna wprawiała nas w dobry nastrój. Ja swoją codziennie piję w kubku ‘Queen of Fucking Everything” (znajdziecie go w tym wpisie), ale ostatnio jeden z moich ulubionych prezentowych sklepów (Spod Lady) stworzył nowy rodzaj kubeczków idealnych dla mam. Z takim hasłem od razu łatwiej zacząć dzień!

kubek-rzadzisz-mamo

Kubek “Rządzisz Mamo” (cena: 19 zł; Spod Lady)

Na drobne 

Jedną z pierwszych rzeczy jakich uczy się młoda mama jest długaśna lista przedmiotów bez których nie sposób wyjść z domu, nawet na krótki spacer z dzieckiem. Im więcej jest dzieci, tym więcej robi się tych rzeczy, dzieciowych rzecz jasna. Bo swoich własnych mama nosi coraz mniej, bo ma coraz mniej miejsca w wypchanej torbie, koszu pod wózkiem czy własnych kieszeniach. U mnie zbędny okazał się portfel – duży i nieporęczny, gdy tak naprawdę wystarczy banknot, kilka monet, ewentualnie jedna karta płatnicza. Od lat już upycham te drobniaki po kieszeniach, ale gdy zobaczyłam tę portmonetkę po prostu zaświeciły mi się oczy! Idealnie mała, aby zmieścić w niej tylko trochę drobnych i kartę, a chroniąca pieniądze przed ciekawskimi małymi paluszkami. Do tego z jasnym określeniem przeznaczenia trzymanej tam kasy – na lody i inne przyjemności; i dla mamy i dla dzieci.

ice cream money

Portmonetka Blue Q Ice Cream Money (cena: 24 zł; Ceneo)

Na ścianę

Oczywiście każda młoda mama ma na ścianach mnóstwo zdjęć swoich dzieci. Może nawet tak wystylizowanych jak na zdjęciu tytułowym tego wpisu. Ale one mają tę wadę, że gdy patrzy się na nie zmywając z dziecka farbę albo skrobiąc z podłogi rozgniecione resztki obiadu można naprawdę złapać doła. Dlatego na ścianie młodej mamy powinno znaleźć się też coś, co przypomni jej, że nie wszystko w życiu wygląda tak jak zdjęcia znajomych na Facebooku czy Instagramie. I temu właśnie służy ten plakat! Jest on także dostępny w polskiej wersji językowej, ale dla mnie ta angielska wersja brzmi po prostu lepiej.

plakat good moms

Zabawny plakat na Dzień Mamy A3 (cena: 39 zł; Pakamera)

Na siebie

Ubranie młodej mamy to nie jest prosta sprawa. Musi być wygodne, bo trzeba w nim robić różne akrobacje. Musi być zrobione z naturalnych materiałów, bo przecież przytula się do niego mały człowiek. Musi znieść wiele cyklów prania, bo wciąż będzie się brudzić. A do tego w moim świecie musi sprawiać, że na jego widok się uśmiechnę. Mogę się uśmiechać do wspomnienia osoby, która mi je podarowała, miejsca, gdzie je kupiłam albo do napisu na koszulce. Takiego jak ten. Albo inne z rodzinnej serii Koszulkowo (mają też taką z napisem “Dzieci są jak prąd – mają fazy”, a to jest jedno z moich ukochanych rodzicielskich haseł!).

koszulka i am your mom

I’m your mom argument (cena: 45 zł; Koszulkowo)

Na szyję

Jeśli ubrania dla młodych mam muszą spełniać wiele kryteriów to nie wiem jak opisać biżuterię, którą można bezpiecznie nosić przy małych dzieciach. U mnie sprowadza się ona właściwie do obrączki. Wszystko inne może zostać urwane (w skrajnym przypadku z kawałkiem ucha), połknięte lub po prostu zniszczone. Prawie wszystko, bo na szczęście mądrzy ludzie wymyślili też biżuterię dla mamy, która jest jednocześnie zabawką dla dziecka, idealną dla takich ząbkujących maluchów, które absolutnie wszystko pchają do buzi. Ponoć dzieci zajmują się tym tak długo, że mama ma szansę spokojnie porozmawiać z przyjaciółką!

naszyjnik gryzak

Silikonowy naszyjnik – gryzak wisior pastelowy (cena: 69 zł; Mama Gama)

Na chwilę wolnego czasu

Tak, tak, nawet młode mamy mają czasem chwilkę wolnego czasu. I dobrze by było, żeby spędziły ją robiąc coś przyjemnego i wartościowego, a nie sprzątając czy przeglądając statusy na Facebooku (tak, to o mnie ;)). Taką przyjemną i wartościową czynnością jest bez wątpienia czytanie książek. Zwłaszcza takich książek jak ta. Konrad Kruczkowski zaprosił sześć wyjątkowych osób do rozmów o tym, co ważne – w rodzinie, Kościele, państwie i na świecie. Fragmenty tych rozmów można przeczytać na blogu Konrada, który też bardzo polecam, jednak tylko w książce znajdziecie pełne teksty wywiadów oraz piękne zdjęcia Agnieszki Wanat. To zresztą najbardziej uniwersalna z dzisiejszych propozycji prezentowych – nie tylko dla młodych i nie tylko dla mam. Sama planuję podarować ją co najmniej kilku różnym osobom.

halo czlowiek

“Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne” (cena około 20 zł; Ceneo)

Na dowód prawdziwego uczucia

Wiecie jak okazać miłość kobiecie, która jest matką, zwłaszcza młodą matką? Dać jej chwilkę wytchnienia! Daję Wam słowo honoru, że nawet najpiękniejsze wiersze miłosne nie brzmią tak cudnie jak polecenie ‘śpij, ja wstanę’ w środku nocy, gdy dziecko wciąż się budzi. Dlatego jeśli chcecie młodej mamie sprawić dużo radości i jesteście w tym celu gotowi na odrobinę poświęcenia to podarujcie jej w prezencie popołudnie wolne od dzieci, które może spędzić na tym, co ją zrelaksuje. U nas w zeszłym roku narodziła się piękna tradycja – na moje urodziny, które przypadają niedługo przed Dniem Matki, Pan M. daje mi w prezencie taki podarunek piękności (czyli bon do salonu kosmetycznego) i zajmuje się dziewczynkami przez kilka godzin, żebym ja mogła leżeć i pachnieć. Kiedy do nich wracam mam więcej energii, cierpliwości i wdzięczności dla męża – czy można chcieć czegoś więcej?

podarunek pieknosci

Podarunek piękności (cena: od 50 zł; Dr. Irena Eris)

Pewnie zauważyliście, że większość tych prezentów to raczej nie są rzeczy, które kupi dziecko. To dlatego, że najcenniejszym prezentem dla młodej mamy od jej dziecka jest dobrze przespana noc, popołudnie bez scen rodem z dramatu, buziak, wierszyk czy laurka. Ale chyba każda mama chciałaby, aby to, co robi było zauważane i doceniane nie tylko przez jej dzieci, ale także przez inne bliskie jej osoby. Bo zwłaszcza mama z małym jeszcze stażem macierzyńskim potrzebuje potwierdzenia, że jest dobrze – że rządzi (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i że jej dzieci są szczęśliwe mimo brudnej podłogi i sterty prania. Zgodzicie się ze mną mamy?

Linki zawarte w tym wpisie to tak zwane linki afiliacyjne. Oznacza to, iż jeśli klikając na nie dokonacie zakupu otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie zmieni to w żaden sposób ceny jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, a pokaże mi, że doceniacie moje rekomendacje. Będę Wam bardzo wdzięczna za korzystanie z tych linków.

Tagi: , , , , ,

Kategoria: , , , , , , , , , , , ,

Blog jest po przeprowadzce,

więc jeśli zauważysz jakieś błędy, których nie wychwyciłam, napisz proszę do mnie :)

kontakt@prezentujeprezenty.pl

Poprzedni

Test atrakcji: tworzenie perfum w Mo61

Następny

15 prezentów dla kibica piłkarskiego

Comments are closed here.