KIM JESTEM I CO ROBIĘ?

Nazywam się Asia Karwowska i od ponad czterech lat prowadzę bloga o prezentach.
Jest to jedyny niezależny blog o prezentach w polskiej blogosferze.
Stworzyłam go ponieważ od zawsze lubiłam dawać prezenty i uważam, że wybór dobrego podarunku jest sztuką.

Oprócz pisania bloga, obecnie mój czas zajmują Ola i Amelka – dwie małe dziewczynki, które wywróciły moje życie do góry nogami. Zanim jednak zostałam mamą przez prawie 10 lat z sukcesami pracowałam w korporacji, więc znam język i zasady świata biznesu. Jestem osobą  bardzo kontaktową, pomysłową i rzetelną, a współpraca ze mną jest, zdaniem dotychczasowych partnerów bloga, przyjemnością.

wspolpraca1fot. Moaa Fotografia

linia_g

KIM SĄ MOI CZYTELNICY?

Wśród czytelników mojego bloga przeważają kobiety, w wieku 25-34 lata, mieszkające w dużych miastach.

Jednocześnie do najpopularniejszych blogowych wpisów należą te o prezentach dla mężczyzn, prezentach dla 2-latków czy prezentach dla starszej cioci

To pokazuje jak różnorodne produkty można z powodzeniem promować na moim blogu.

stat1stat2stat3stat4

Procentowy udział moich czytelników według podziału na kategorie wiekowe

box1

80% moich czytelników to kobiety,
a 20% to mężczyźni.

box2

Ponad 70% moich czytelników to mieszkańcy dużych miast, 20% mieszka w małych miastach, a 10% w miasteczkach i wioskach.

wykresśrednio w ciągu roku mojego bloga odwiedza około 5/6 tys. UU, ale w listopadzie i grudniu jest to odpowiednio 12 i 17 tys.

box4

ponad 50% czytelników co najmniej
raz dokonało zakupu polecanego
przeze mnie produktu/usługi.

*wszystkie statystyki pochodzą z Google Analytics, Facebook i ankiety przeprowadzonej wśród czytelników bloga w sierpniu 2015 roku.

linia_p

DLACZEGO WARTO
ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ?

Moi czytelnicy chętnie kupują polecane przeze mnie prezenty.
W minionym sezonie świątecznym czytelnicy dokonali przez linki afiliacyjne zakupów na łączną kwotę ponad 20.000 zł (a dotyczy to tylko sklepów działających w systemach afiliacyjnych).

Zaletą mojego bloga jest jego ponadczasowość – stare blogowe wpisy wciąż są bardzo popularne, gdyż pomysły na prezenty nie dezaktualizują się. Znam moich czytelników i umiem tak zaplanować wpisy będące wynikiem współpracy, aby były dla nich ciekawe i wartościowe – najlepiej świadczy o tym fakt, iż w blogowej ankiecie blisko 70% respondentów uznało wpisy sponsorowane za równie ciekawe, co tradycyjnie posty.

„Wpisy są ciekawe, obszerne i wyczerpujące, opisy i recenzje – szczegółowe i staranne. Współpraca była nas przyjemnością!”

„Blogerka wykazała się  pełnym profesjonalizmu podejściem oraz ciekawymi pomysłami na zaprezentowanie produktów dostępnych w naszym sklepie.”

Ponadto, przy odpowiednim ukształtowaniu wpisów sponsorowanych mogą one stać się jednymi z najpopularniejszych blogowych tekstów i generować ruch oraz sprzedaż przez długie miesiące po publikacji (najlepszym przykładem jest wpis o prezentach dla prawnika – opublikowany w październiku 2014 roku do dziś znajduje się w czołówce statystyk).

„Asia to osoba kreatywna, sama wychodziła z inicjatywą, komunikacja z nią jest bardzo przyjemna, rzeczowa, konstruktywna”

linia_g

jakie są zasady współpracy?

Jestem otwarta na rozmaite formy współpracy komercyjnej, jednak wszystkie zależą od tego
czy uznam proponowaną rzecz lub usługę za dobry pomysł na prezent.

Polecam tylko to, co sama chciałabym dostać lub dać w prezencie; jeśli dany produkt nie spełnia tych kryteriów nie zostanie na blogu opisany (nie mam w zwyczaju wpisów negatywnych). Każdy wpis powstający w wyniku współpracy opatrzony jest informacją o tym fakcie, jednak jego treść jest w 100% mojego autorstwa i odzwierciedla wyłącznie moje opinie o danym produkcie.

Podstawą współpracy jest zawsze podpisana umowa o dzieło zgodnie z którą wystawiam rachunek na ustaloną kwotę wynagrodzenia. Ponieważ nie prowadzę działalności gospodarczej nie mam możliwości wystawiania faktur.

linia_p

CO JESZCZE MOŻEMY
RAZEM ZROBIĆ?

Niezależnie od współprac o charakterze komercyjnym, jestem otwarta także na propozycje różnego rodzaju akcji
(charytatywnych, blogowych i innych).

Działam także w wielu programach afiliacyjnych, takich jak Webe PartnersAfiliant, TradeTrackerZanoxConvertiser czy Ceneo.

KONTAKT@PREZENTUJEPREZENTY.PL